Silvia Moreno-Garcia — Meksikos gotika

pagal |

Silvia Moreno-Garcia — Meksikos gotika

Užremiu duris, bet jie vis tiek atslenka, jie kužda man naktimis, aš taip bijau šitų ramybės nerandančių mirusiųjų, šitų šmėklų, bekūnių padarų.

 

Privalai manęs atvažiuoti, Noeme. Turi mane išgelbėti.

 

Silvia Moreno-Garcia (Silvija Moreno-Garsija, g. 1981) – Kanadoje gyvenanti meksikiečių kilmės rašytoja, kurios knygos grąžino susidomėjimą gotikinio romano žanru ir sulaukė tarptautinio pripažinimo siaubo literatūros mėgėjų gretose. 2017–2020 m. S. Moreno-Garcia dirbo žurnalo The Dark vyr. redaktore, o šiuo metu sukasi leidybos versle, rašo straipsnius dienraščiui The Washington Post ir dalinasi knygų apžvalgomis Nacionaliniame radijuje. Autorė iš viso parašiusi 6 romanus. „Meksikos gotika” – pirmoji lietuviškai išleista rašytojos knyga, pakliuvusi į The New Yorker, Vanity Fair ir Vox geriausių metų knygų sąrašus.

 

Sveiki atvykę į Aukštumą – atokiame Meksikos miestelyje ant didžiulio kalno stūksantį Viktorijos stiliaus dvarą nubyrėjusiomis čerpėmis, ištaigingu dekoru ir įspūdinga juodmedžio terasa. Niūrus viržynų ir rūko gaubiamas dvaras saugo dar niūresnių jo gyventojų paslaptis. Doiliai nemėgsta staigmenų. Jie gyvena pagal griežtas taisykles, o jų tarnai primena tylos įžadus davusius vienuolius. Miestelėnai kalba, kad Doilių dvare moterys išsikrausto iš proto. Vieną dieną ant dvaro slenksčio pasirodo Noemė Taboada – įžūli, koketiška aristokratė, kuri netrukus negrįžtamai sujauks dvaro gyvenimo rutiną. Noemė pasiryžusi išsiaiškinti, kas nutiko neseniai Aukštumoje apsigyvenusiai jos pusseserei Katalinai. Tačiau Doiliai nemėgsta svečių, o įkėlus koją į jų namus išvykti nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti.

 

Užkeiktas namas, valdingi vyrai, isterijos kamuojama moteris, prietarai, erotika ir košmarai, naikinantys plonytę ribą tarp sveiko proto ir beprotybės, – S. Moreno-Garcia rankioja puikiai atpažįstamus gotikinių romanų motyvus ir pina juos su ryškiais Meksikos gamtovaizdžio, tradicinių apdarų ir valgių aprašymais, konstruodama autentišką siaubo istoriją.

 

„Tarsi kokios antgamtinės jėgos užvaldyti vertėme prikaustančius „Meksikos gotikos” puslapius” – The Washington Post.