Apie knygų mainus

Šis tinklapis skirtas norintiems apsikeisti turimomis lietuviškomis elektroninėmis knygomis, skirtomis skaityklėms Kindle ar kitiems įrenginiams, kuriuose patogiausia skaityti EPUB formatu.

Šis tinklalapis siekia:

  1. Kad būtų lietuviškų elektroninių knygų – nes dabar jų yra nedaug.
  2. Kad lietuviškos elektroninės knygos būtų visiems prieinamos – nes dabar jų kainos yra beprotiškos.
  3. Kad lietuviškų elektroninių knygų daugėtų – nes dabar naujų išleidžiama labai nedaug.

Emigravus elektroninės knygos yra vienintelė praktiška aternatyva, nes popierines gauti iš Lietuvos yra brangu. Kai dažnai reikia keisti gyvenamą vietą, tai popierinės knygos tiesiog labai nepraktiškos ir tenka jomis neapsikrauti.

Knygų mainymuisi yra jau 15 960. Jei turite elektroninę knygą, kurios čia dar nėra, galite ją iškeisti į kitą, kurios antraštę čia rasite. Tiesiog užpildykite užklausos formą.

Mainais į jūsų atsiųstą elektroninę knygą iš knygynų jūs gausite dvi pasirinktas Kindle ar kitoms skaityklėms pritaikytą jūsų pageidaujamo formato (MOBI, AZW3 ar EPUB) elektronines knygas, aišku, jei tokia čia yra. Dažnai yra tik PDF formato knygos, kurias patys galite sutvarkyti. Jei knyga nemokama ar savadarbė, tai gausite vieną knygą, kurią išsirinksite.

Dėmesio! Mainymuisi siųskite tik tvarkingai paruoštas lietuviškas elektronines knygas, kurių čia dar nėra. Ji gali būti nupirkta kokioje nors lietuviškoje e-knygų parduotuvėje ar Amazon.com. Jei jūsų turimoje knygoje matote savo vardą, su kuriuo ją įsigijote, jį galite nuimti su nemokama programa Sigil. Tiesiog paieškokite joje savo vardo ar emailo ir ištrinkite. Jei jau nemokate jo nuimti, galite siųsti knygą kartu su juo. Knyga bus anonimizuota ir jūsų vardas niekam nepateks. Amazon.com įsigytas knygas ar kitaip apsaugotas knygas, išgydyti turite jūs patys prieš siųsdami knygą mainymuisi. Tam reikalingus įrankius rasite čia.

Skenuoti PDF failai ar atvaizdų rinkiniai mainymuisi netinka, nebent knyga yra išleista per pastaruosius 10 kalendorinių metų (žiūrėti pirmame ar paskutiniame knygos puslapyje) ir jos PDFo nėra internete.

Kad jūsų sutvarkyta knyga būtų priimta joje turi būti:
1. Ištaisytos rašybos klaidos – automatiniu rašybos tikrintuvu (geriausia Word).
2. Pastraipos turi būti sulaužytos teisingai, pvz. neturi būti pastraipų iš mažosios raidės, ar žodžio perkėlimo brūkšniuko pastraipos gale.
3. Turi būti skyrių pavadinimams sudėtas Heading 1 ir Heading 2 stiliai (vėlgi geriausia Worde)

Kaip kokybiškai padaryti DOCX (ar EPUB) iš PDF labai geras gidas yra čia: https://knygugamyba.wordpress.com/
Savadarbės knygos gali būti pateiktos DOCX formatu (DOC, ODP ar RTF formatai taip pat tinka „iš bėdos“). Kitais būdais įsigytos knygos gali būti EPUB, AZW3 ar MOBI formato.

Taip pat nesiūlykite knygų iš tokių svetainių kaip ebiblioteka.mkp.emokykla.lt, antologija.lt ar partizanai.org. Nors jos ir kokybiškos, bet visos jau turimos.

Prieš pildydami formą pasistenkite įsitikinti, kad jūsų turimos knygos tikrai nėra šiame sąraše, o jūsų prašoma knyga tikrai čia paskelbta. Pirmiausia stenkitės ieškoti pagal tuos pavadinimo žodžius ir autoriaus vardą/pavardę, kuriuose nėra lietuviškų raidžių. Jei tai neįmanoma, pabandykite įvairiai kaitaliodami didžiąsias ir mažąsias lietuviškas raides. Jei ir tuomet nepavyksta, turėkite galvoje, kad šiame tinklapyje knygos autorius gali būti įvardytas kitaip, nei užrašyta ant knygos. Galbūt turite knygą, kurią parašė Aleksandras Diuma, tačiau čia jis gali būti užregistruotas kaip Alexandre Dumas.

Jei mainams neturite knygos, o šiaip elektroninų knygų neįperkate, nenusiminkite, o patys pagaminkite naują, kaip, kad aprašyta čia. Už visas sutvarkytas negrožinės literatūros knygas galėsite išsirinkte bet kokias dvi (2) knygas, nes tokias knygas tvarkyti gerokai sunkiau.
Taip pat gausite pageidaujamą knygą, jei atsiųsite, kad ir jau turimą, bet su beskaitant pastebėtomis o dar geriau jau ir ištaisytomis klaidomis. Tam tiesiog prikabinkite savo skaityklės ar skaitymo programos bookmarkų su klaidomis failą.

Jei manote, kad atsiuntę neturimą knygą negausite pageidaujamos, pagalvokite dar kartą kokia prasmė būtų taip daryti. Juk vieną kartą apgauti daugiau čia nebeužsuksite. O be to:
Visiems pirmą kartą besimainantiems, taip pat pasiūliusiems knygą iš Geriausų knygų sąrašo, viena knyga mainoma į dvi.

Dėmesio! Jei po knygos mainymosi užklausos išsiuntimo negavote atsakymo ilgiau kaip savaitė, pakartokite savo užklausą ir pasitikrinkite ar teisingą emailą nurodėte. Jei ir po to nieko negaunate, pasitikrinkite savo „Spam” dėžutę.

Svarbi informacija: Nei viena elektroninė knyga nėra laikoma šiame tinklalapyje ir nėra prieinama viešai Internete. Mainydamiesi jūs pasižadate, kad neskelbsite gautų elektroninių knygų viešai ir nepadarysite jų prieinamų kompiuteriniuose tinkluose. Naudosite jas tik savo asmenininiams tikslams ir savo įrenginiuose. Tinklalapio principinė nuostata yra ta, kad jis skirtas tik asmenininiams mainams, ir jokie pinigai jokia forma čia netoleruojami ir nenaudojami. Jei norite už elektronines knygas mokėti pinigus, paremkite elektroninių knygų knygynus internete. Jei kai kam atrodo, kad čia yra viešai laikomos knygos ir jas galima kaip nors atsisiųsti – tegul prasikrapšto akis ir pamato, kad taip nėra. Šis tinklalapis nėra laikomas ir tvarkomas Lietuvoje ir su Lietuva jį sieja tik ta pati lietuvių kalba, kas nėra pakankamas pagrindas taikyti bet kokius LR įstatymus.

O dabar, jei turite ką pasiūlyti, pirmyn į mainymosi puslapį.