Gintarė Jankauskienė — Panikos priepuoliai

pagal |

Gintarė jankauskienė — Panikos priepuoliai

Knyga „Panikos priepuoliai” – tai kruopštaus, sistemingo ir nuoširdaus žurnalistinio darbo rezultatas, kuris aktualus bent kartą patyrusiems panikos priepuolį ar juos patiriančiųjų artimiesiems, taip pat tiems, kurie nori sužinoti, kaip šių priepuolių išvengti.

Gauti daug svarbios informacijos ir geriau suprasti panikos priepuolių priežastis, eigą ir pagalbos sau bei artimui būdus padės knygoje „Panikos priepuoliai” pateikiami psichoterapeutų komentarai, pokalbiai su specialistais, atviros asmeninės patirtys ir praktiški patarimai. Knygoje taip pat aptariami 90 aktualiausių klausimų, į kuriuos detalius atsakymus pateikia dešimt sveikatos priežiūros ir natūralios gyvensenos specialistų:

  • Kaip suprasti, kad ištiko panikos priepuolis?
  • Kaip organizmas reaguoja į panikos priepuolį?
  • Ar šis nerimo sutrikimas perduodamas iš kartos į kartą?
  • Ar esama ryšio tarp nerimo sutrikimų ir nemigos?
  • Kaip nesupainioti širdies infarkto su itin intensyviu nerimu?
  • Kaip kokybiškai pailsinti išsekusią psichiką ir pavargusį kūną?
  • Kaip padėti sau atrasti lėto gyvenimo teikiamą džiaugsmą?
  • Kaip elgtis tėvams, norintiems užauginti stiprios psichikos vaiką?
  • Kodėl vienas iš svarbiausių prioritetų turėtų būti psichologinė šeimos gerovė?

Staiga užklupęs intensyvus nerimas išgąsdina žmones. Tačiau panikos priepuolis – ne nuosprendis visam gyvenimui. Tai reikšmingas kūno pranešimas, kad laikas pasirūpinti savo fizine bei psichine sveikata. Tinkamai gydantis dažniausiai pasiekiama gerų rezultatų ir sutrikimai išnyksta. Svarbu suprasti, kad geriausiai gydo laiku lankomos psichoterapeuto konsultacijos, meilė ir dėmesys sau, subalansuotas darbo ir poilsio režimas, o esant būtinybei ir medikamentinis gydymas.

Žinodami, kaip padėti sau ar panikos priepuolius patiriantiems artimiesiems jausimės ramesni, skirsime dėmesio profilaktikai, o prireikus galėsime panaudoti sukauptas žinias ir lengviau atrasti būdų kaip atsikratyti nerimo ir baimės.

Pirmasis panikos priepuolis užklupo prieš 5 metus vairuojant mašiną. Man staiga ėmė temti akyse, išmušė prakaitas, pradėjau stipriai drebėti. Aplankė didelė mirties baimė. Turėjau sustoti šalikelėje, nes vairuoti nebegalėjau. Panikos priepuoliai pasikartojo dar bene 10 kartų. Patyrusi paskutinįjį aiškiai supratau – atėjo laikas keisti gyvenimo būdą. Man padėjo tvarkingas dienos režimas, sveikas maistas, malda, meditacijos praktikos ir žinojimas, kad visos baimės yra tik iliuzija. Susikuriame jas patys savo galvose.

Ieva Zasimauskaitė, dainininkė, Lietuvos atstovė konkurse „Eurovizija 2018″

Su panikos priepuoliais kovojau porą metų. Pirmasis buvo siaubingas, maniau, kad išprotėsiu ir liksiu gyventi kažkur giliai savo kūne, neturėdamas ryšio su išoriniu pasauliu. Išsigandęs kreipiausi į gydytoją, jis pasiūlė ilgą psichoterapinį gydymą arba greitesnį variantą – vaistus. Mano gyvenimo dienotvarkėje visai nebuvo laiko, todėl rinkausi tabletes. Tada dar nežinojau, kad būtent dienotvarkę ir reikėjo keisti pirmiausiai. Dabar tai ir darau: tabletes pakeičiau ramesniu ir prasmingesniu gyvenimu. Pagaliau jaučiuosi atradęs savo kelią. Tik gal per ilgai iki jo ėjau.

Algis Kriščiūnas, menininkas, grupių „Foje” ir „Kiti kambariai” būgnininkas

Staiga užklupęs panikos priepuolis išgąsdina stipraus nerimo kamuojamą žmogų, jam gali atrodyti, kad tuoj išprotės. Tačiau panikos priepuolių metu niekas nemiršta ir neišprotėja. Priešingai – panikos priepuolius patiriantys žmonės gyvenime dažnai geba susivaldyti, yra stiprūs, atsakingi, įpratę pakelti didžiulius krūvius. Jiems negresia joks išprotėjimas ar nesivaldymas.

Aušra Šapranauskienė, psichologė-psichoterapeutė

Linkiu, kad atviros šioje knygoje papasakotos istorijos, specialistų komentarai ir patarimai padėtų drąsiau žengti pirmuosius žingsnius permainų kelyje.

Gintarė Jankauskienė

Gintarė Jankauskienė – dviejų knygų autorė, žurnalistė, komunikacijos specialistė. Pirmoji autorės knyga „Kai atgimsta viltis. Sėkmės istorijos ir patarimai, kaip įveikti nevaisingumą ir susilaukti vaikų” pasirodė 2016 metais. Parašyti antrąją knygą „Panikos priepuoliai. Išsivaduok iš nerimo ir baimių” autorei kilo mintis tada, kai pati išgyveno panikos priepuolį – patyrė siaubingus pojūčius, tačiau atlikti tyrimai neparodė jokių kūno negalavimų.