Eglė Ramoškaitė — Tarp gyvenimo ir vilties: tam, kuris supranta

pagal |

Eglė Ramoškaitė — Tarp gyvenimo ir vilties: tam, kuris supranta

Klėjai – šešiolika. Ji mirs bet kurią dieną, vos atšventusi savo septynioliktąjį gimtadienį, ir tai žino nuo ketverių. Klėja išmoko nesvajoti apie ateitį, nesižavėti pirmaisiais kartais ir neturėti mėgstamiausių dalykų, dėl kurių būtų verta prabusti ryte. Vieną dieną Klėjos pasaulis apsiverčia – ji gauna pasiūlymą prisijungti prie kitų savo likimo draugų, padedančių sunkiomis ligomis sergantiems jaunuoliams kabintis į gyvenimą. Tik ar būnant apsuptai tokių pačių likimų jai pavyks patikėti.

„Žinai, kada jausčiausi gerai?
Kai nebebūtų ligoninių. Kai nebebūtų ligonių. Kai nebebūtų nei vieno Datinio. Kai aš nebebūčiau Datinė. Kai niekas nieko apie mane nežinotų ir aš pamirščiau ką nors žinanti pati apie save.”

Šešiolikmetė Klėja serga Data – liga, kuria sergantieji žino savo mirties datą. Gyvendama mažame miestelyje, kuriame visi žinojo apie jos ligą, Klėja tetroško nors akimirkai pabėgti nuo visų užjaučiančių žvilgsnių ir kiekvieną jos užgaidą pildančių tėvų. Pasitaikius progai išvykti savanoriauti į Niujorką, Klėja ne tik pirmą kartą atsiduria tarp tokių pačių Datinių kaip ji, bet ir atranda būdų kaip ištrūkti iš Datų pasaulio. Bet ar gali žmogus priklausyti dviem pasauliams?

Tai knyga apie jauno žmogaus pasirinkimų konfliktą: tarp jo norų ir realybės, tarp to, kas egzistuoja, ir to, ką mano esant tikra.

„Tarp Gyvenimo ir Vilties: tam, kuris supranta” – debiutinė dvidešimt devynerių metų autorės knyga, nagrinėjanti ne tik viską kvestionuoti linkusio paauglio pasaulį, bet ir šiandienines bioetikos aktualijas.