Valdas Adamkus – Paskutinė kadencija: Prezidento dienoraščiai

pagal |

Adamkus

85 metų jubiliejų švenčiantis V. Adamkus knygą parašė su literatūriniu bendraautoriu žurnalistu Valdu Bartasevičiumi.
Dešimt metų (1998-2003 ir 2004-2009 m.) šaliai vadovavusio Prezidento V. Adamkaus knygoje skelbiami jo dienoraščiai, atspindintys laikotarpį po 2003 metų Prezidento rinkimų ir jo antrosios kadencijos įvykius.
Prezidentas V. Adamkus dienoraščius rašo jau kelis dešimtmečius, bet ypač nuosekliai fiksuoti įvykius stengėsi jau tapęs Prezidentu. Dienoraščiai žiniasklaidos susidomėjimą sukėlė po to, kai būsimos knygos pristatyme V. Adamkus užsiminė apie esą buvusius šantažavimo atvejus, tačiau atsisakė ką nors įvardyti.
Tuomet pristatydamas būsimą knygą Prezidentas žadėjo palikti istorijai “įdomių dalykų”, skelbtinų gal tik po pusšimčio metų, kai daugelio liudininkų jau nebūsią tarp gyvųjų. “Jeigu pradėsiu kalbėti, nepalengvinsiu mūsų gyvenimo, yra dalykų, apie kuriuos geriau nekalbėti”, – sakė V. Adamkus.
Anot leidėjų, dviejų kadencijų Prezidento dienoraščiuose pateikta daug net politologams nežinomų faktų, vertinimų, politikų portretų.
Leidyklos “Tyto alba” išleisti užrašai skaitytojui leidžia žvilgtelėti į politinių debatų užkulisius ir kartu su Lietuvos Prezidentu tarsi dalyvauti pasitarimuose, kuriuose buvo sprendžiamos Lietuvos ir pasaulio politikos problemos. Prezidentas ne vien detaliai aprašo įvykius, bet ir juos atvirai vertina, komentuoja, pateikia politikų portretų. Dienoraščių puslapiams jis patiki net ir savo išgyvenimus.
Šioje knygoje dienoraščiai papildyti V. Adamkaus pastabomis ir mintimis, kilusiomis jam sklaidant savo paskutinės kadencijos užrašus. Taip iš asmeninių Prezidento įžvalgų ir minčių susidėlioja Lietuvos politinio gyvenimo panorama.