Sapkowski, Andrzej – Likimo kalavijas (FKB 1)

pagal |

„Likimo kalavijas“ tikrai yra viena iš pačių geriausių fentezi stiliaus knygų ir sužavės kiekvieną fantastikos mėgėją. Ši knyga priklauso knygų ciklui apie raganių, bet, deja, į lietuvių kalbą yra išversta tik ši. Tai antroji serijos knyga, bet skaitant to visai nesijaučia, nes knyga susideda iš šešių beveik viena su kita nesusijusių istorijų.
Per platų pasaulį keliauja baltaplaukis raganius Geraltas. Tobulas pabaisų žudikas, kuris savo koviniais sugebėjimais ir trupučiu magijos pagalbos žudo visokias šlykštynes ir švarina pasaulį nuo visokio plauko blogiukų. Žinoma, ne dėl malonumo, o už pinigus. Jis tarsi samdomas žudikas, sutvertas padaryti tai, kas neįmanoma.
Realybė ir fantastika – neatskiriami dalykai, todėl Sapkovskio knygos tarsi veidrodis atspindi dabartinės žmonijos problemas, nagrinėja panašias situacijas, bet suteikia joms fantastinę – magišką formą. Pavyzdžiui, viename miestelyje, į kurį užklysta Geraltas, kabo užrašas „Elfus į rezervatą!“, o drakonai yra nykstanti rūšis, kurią raganius saugoja ir niekada, už jokius pinigus, jų nežudo. Daugelis istorijų yra sukurta įvairių liaudies pasakų motyvais, pavydžiui, apie undinėlę, kuri įsimylėjo princą ir gavusi kojas – prarado balsą. Žinoma, „Likimo kalavijo“ versija daug kuo skiriasi nuo originalios pasakos, bet panašumo yra.