Rafelio Nadalio „Giminės prakeiksmas” – tai dviejų Pasaulinių karų laikotarpį apimanti sukrečianti knyga. Tikrus to meto įvykius autorius atskleidžia su didžiule meile ir šiluma pasakodamas dviejų išgalvotų šeimų istoriją, spalvingai vaizduodamas pietinės Italijos buitį ir nuotaikas. Tai romanas apie norą ir pastangas pasipriešinti likimui, apie paprastą žmogišką norą mylėti.
Pirmojo pasaulinio karo verpetai pasiglemžė visus Palmizanų giminės vyrus. Pietų Italijos miestelio gyventojai įsitikinę: giminę užklupo baisus prakeiksmas. Vis dėlto paskutinio žuvusio Palmizano Vito Oronco žmona Donata ryžtasi pasipriešinti likimui. Pajutusi savyje užsimezgusią gyvybę, baimindamasi dėl tragiškos giminės vyrų lemties, ji susitaria su taip pat besilaukiančia pussesere našle Frančeska, kad ši augins jos berniuką kaip Konvertinių palikuonį.
Donata susilaukia Vitantonijaus, tą pačią naktį Frančeska pagimdo dukrą Džovaną. Paskelbiama, kad Frančeskai gimė dvynukai, mažyliai laikomi turtingos Konvertinių giminės nariais. Jaunuoliai bręsta Musolinio valdomoje Italijoje. Netikėtai paaiškėjusi tiesa apie Vitantonijaus kilmę ir prasidėjęs karas atskiria jį nuo Džovanos. Prie pat gimtųjų namų priartėjusios kovų audros vėl suveda abu jaunuolius. Tik ar pavyks išvengti prakeiksmo? O gal stipresnė pasirodys jausmų jėga?
„Nuostabus pasakojimas, kuriame meilė ir neapykanta žengia koja kojon, o veiksmas neatsiejamas nuo istorinių kataklizmų. Autorius meistriškai atgaivina XX amžiaus pirmos pusės Pietų Italijos kaimelių vaizdus, leidžia ne tik pamatyti ir išgirsti, bet ir užuosti to meto žmonių gyvenimus, gal net jų paragauti.”