Jessica Townsend — Nevermūras. Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija

pagal |

Jessica Townsend — Nevermūras. Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija

Serija: „Nevermoor #1“.

Tikra sensacija Australijoje ir visame pasaulyje tapusi rašytojos Jessicos Townsend knyga „Nevermūras. Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija“ pasakoja apie prakeiktą mergaitę. Pasprukusi nuo mirtino likimo, ji atsiduria magiškame pasaulyje ir čia patiria išbandymus, kuriuos sunkiai galėjo net įsivaizduoti.

Morgana yra prakeikta. Ji gimė nelaimingą dieną, pačią nelaimingiausią kokią tik gali gimti vaikas. Ir dabar ji kaltinama dėl visų aplink vykstančių nelaimių, nesvarbu, ar tai kruša, ar negyvas katinas, ar gaisras, ar kažką ištikęs širdies smūgis. Kalta Morgana, nes ko nors palinkėjo, pažiūrėjo į akis ar padarė kažką, kas sukėlė tą nelaimę.

Tačiau net tai dar nėra blogiausia kas laukia Morganos – prakeikimas reiškia, kad jai lemta mirti savo vienuoliktojo gimtadienio vidurnaktį. Laiko liko visai nedaug.

Tačiau belaukdama savo lemties Morgana sulaukia keisto svečio – įspūdingos išvaizdos raitelis, lydimas juodų šunų, pasiima mergaitę į saugų, bet paslapčių ir magijos kupiną miestą Nevermūrą.

Netrukus Morgana išsiaiškina, kad raitelis būtent ją pasirinko dalyvauti sudėtingose varžybose dėl vietos pačioje prestižiškiausioje miesto organizacijoje – Vunderio draugijoje. Kad patektų į šią draugiją, Morgana turi įvykdyti keturis sudėtingus išbandymus ir varžytis su šimtais kitų vaikų, siekiančių tapti draugijos nariais. Atrodo, kad visi vaikai turi išskirtinių talentų, o Morgana įsitikinusi, kad ji tokių neturi, todėl ji turės rasti būdų, kaip įveikti laukiančius išbandymus.

Patekimas į draugiją reikštų, kad Morgana gali pasilikti Nevermūre ir gyventi nebebijodama savo tragiškos lemties. Jeigu jai nepavyks, teks grįžti namo, o tuomet viskas būtų baigta…

Knygoje „Nevermūras. Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija“ sukurtas magiškas fantazijos pasaulis įtraukia, o pagrindinės veikėjos likimas jaudina ir neleidžia atsitraukti nuo knygos iki pat paskutinio puslapio.

„Užburiantis autorės debiutas… Morgana yra labai patraukli herojė – ryžtinga ir išmintinga. Mįslingi nauji žodžiai, juokingi dialogai ir spalvingi veikėjai papildo nuotykių ir magijos kupiną siužetą, kuriame aukštinama drąsa, pasitikėjimas savimi ir viltis“.

Publishers Weekly

„Jaudinantis… Haripoteriškas nuotykis“.

Time Magazine

Jessica Townsend – australų rašytoja, debiutavusi romanu vaikams „Nevermūras. Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija“ ir sulaukusi didžiulio pripažinimo tiek Australijoje, tiek visame pasaulyje. Su Hario Poterio istorija lyginama knyga jau turi ir tęsinį, kuris kol kas neišverstas į lietuvių kalbą.

Rašytojai patinka viešasis transportas, senoviniai miestai, viešbučiai, operos dainininkai, Helovinas, slaptos draugijos ir didelės katės. Ji gyvena Kvinslande, Australijoje.

Iš anglų kalbos vertė Daumantas Gadeikis

(Visited 13 times, 1 visits today)