Manovas Emilis – Galaktikos baladė

pagal |

1971 metais išėjęs fantastinis E. Manovo romanas „Galaktikos baladė“ sulaukė didelio pasisekimo. Šio romano veiksmas vyksta 3033 metais, per pagrindinio herojaus Luji Gile prisiminimus grįžtama į Žemę prieš tūkstantį metų, jo lūpomis pasakojama apie klajones po kosmosą, gyvenimą kitose planetose, susitikimus su protingais ir kilniais prevenianais, beprasmiškai egzistuojančiais griziečiais, praradusiais savo nuomonę ir valią ergoniečiais… Luji Gile grįžta po tūkstantmečio klajonių po kosmosą perspėti žmoniją dėl despotizmo, vienvaldystės, minties ir jausmo degradacijos pavojaus… Tačiau per tą laiką ir žmonijos gyvenime įvykę daug gražių permainų.
Autorius šiuo fantastiniu romanu, kurį skiria savo šalies darbininkų klasei, niekada nenulenkusiai galvos prieš fašizmą, kelia nemaža socialinių ir moralinių problemų, pasisako už žmonijos pažangą, laimės, gėrio ir grožio siekimą.
Vienas iš naujausių E. Manovo romanų „Galaktikos baladė“—tai pirmas mūsų skaitytojų susitikimas su talentingu bulgarų beletristu.

(Visited 7 times, 1 visits today)