Lina Banytė-Surplienė — Apie pinigus su vaikais

pagal |

Lina Banytė-Surplienė — Apie pinigus su vaikais

Vaikystėje išugdytas gebėjimas protingai elgtis su pinigais ir tinkamas požiūris į juos turi didžiulę įtaką visam gyvenimui.

 

Dr. Vladas Lašas

 

Šiuolaikiniams vaikams neužtenka vien išmokti taupyti, norime, kad jie mokytųsi uždirbti, investuoti ir atsispirti vartotojiškos visuomenės pagundoms.

 

Ši knyga kaip tik JUMS, jeigu:

– norite, kad jūsų vaikas būtų labiau finansiškai ugdomas nei jūs vaikystėje;

– finansinis vaikų raštingumas jums atrodo kaip papildomas darbas ir norisi sistemos;

– turite skirtingo amžiaus vaikų ir nežinote, kaip su jais kalbėti apie pinigus;

– nerimaujate, kad vaikas nesupranta, jog norint ką nors pasiekti reikia įdėti pastangų.

 

Sužinokite:

– kaip susiję finansinis raštingumas ir vaikų laimė;

– 5 mitus apie vaikų finansinį ugdymą;

– 5 pinigų valdymo įgūdžius, kurių turime išmokyti savo vaikus;

– kokių klaidų dažniausiai daro tėvai duodami kišenpinigių.

 

Lina Banytė-Surplienė 16 metų dirbo finansų ir mokesčių srityje, ėjo vadovaujamas pareigas konsultacijų bendrovėje „PricewaterhouseCoopers”. Tai padėjo perprasti finansų sistemą, pamatyti įvairių verslų iš vidaus ir įgyti mokymų vedimo bei lyderystės patirties.

 

Būdama trijų vaikų mama, Lina prieš trejus metus sukūrė projektą „Raising free kids” tėvams, norintiems užauginti savimi pasitikinčius ir kritiškai mąstančius vaikus, dalijasi patirtimi „Facebook” grupėje „Apie vaikus ir pinigus”. Autorė yra išbandžiusi įvairius finansinio ugdymo būdus su savo vaikais, kol atrado efektyvius metodus mokyti vaikus finansinio raštingumo.

 

„Visi tėvai turi ambiciją užauginti laimingus, sėkmingus ir savimi pasitikinčius žmones. Tačiau šiais laikais, kai gyvename pertekliaus visuomenėje, vaikai dažnai nevertina to, ką turi, nesupranta, kiek turi įdėti pastangų, kad ką nors pasiektų. Tai tėvams kelia nerimą – kaip ugdyti vaikus finansiškai, kad jie norėtų siekti tikslų ir būtų pasiruošę ateities pasauliui? Žinau, kad tėvams reikia pagalbos – aiškios ir patikrintos sistemos, kurią įgyvendinę jie jaustųsi ramesni.”