Kate Morton — Namas prie ežero

pagal |

Kate Morton — Namas prie ežero

Kate Morton detektyvinis romanas „Namas prie ežero“ pasakoja istoriją apie šeimos paslaptis, meilę ir išdavystę.

1933 metai, birželis. Loeannethas, Edevanų šeimos užmiesčio namas. Kambariai sutvarkyti, net galima sakyti – nupoliruoti iki akinančio tviskėjimo. Viskas paruošta ilgai rengtam vasaros saulėgržos vakarėliui. Šešiolikmetė Alice Edevane, pradedanti rašytoja, smarkiai jaudinasi – ji ką tik sugalvojo idealų siužeto posūkį savo romanui, be to laukia pasimatymo su žmogumi, kurį beviltiškai įsimylėjusi. Niekas nenujaučia, kad vidurnaktį, skambant laikrodžio dūžiams, o šventiniams fejerverkams raižant vasaros nakties dangų, Edevanų šeima patirs tragišką netektį, tokią stiprią, kad visiems laikams išvažiuos iš Loeannetho.

Romanas „Namas prie ežero“ turi du siužetinius karkasus. Antrasis prasideda po septyniasdešimties metų, kai kriminalistę Sadie Sparrow, nustekentą ypatingai sunkios bylos tyrimo, sostinės policijos valdžia išsiunčia priverstiniam poilsiui. Ji atvažiuoja pasisvečiuoti į savo mylimo senelio namus Kornvalyje, bet atsiriboti nuo darbinių minčių nepavyksta. Viskas pasikeičia, kai policininkė aptinka miške stūksantį, apleisto sodo apsuptą namą ir išgirsta pasakojimą apie be pėdsakų dingusį berniuką.

Tuo tarpu Londone, Hempstedo rajone, elegantiško namo palėpėje dirba grėsmingoji Alice Edevane, pagyvenusi ponia ir puikiai parduodamų detektyvinių romanų autorė. Jos aiškią ir sustyguotą kasdienybę nutraukia jauna kriminalistė. Pradėjusi klausinėti apie Alice šeimos praeitį, Sadie Sparrow pasiryžusi išpainioti paslapčių mazgus. Na, o Alice Edevane teks nustoti bėgti nuo savo praeities.

Skaitytojai ir kritikai vienu balsu akcentuoja romano „Namas prie ežero“ nenuspėjamus pasakojimo posūkius ir nepaprastai platų įvykių lauką – romane kalbama apie du pasaulinius karus, potrauminius sindromus, knygoje versijos viena kitą keičia žaibišku greičiu.

Kate Morton (1976) yra australų kilmės rašytoja, parašiusi šešis bestseleriais tapusius romanus, kurie išleisti bendru dešimties milijonų egzempliorių tiražu 42-jose šalyse ir vadinama „didžiausia Australijos literatūros eksportuotoja“. Rašytoja studijavo dramos meną ir anglų literatūrą, su šeima gyvena Londone ir Australijoje. Jos debiutinis romanas „Rivertono dvaro paslaptis“ tapo vienu sėkmingiausių debiutų Didžiosios Britanijos istorijoje. Lietuviškai taip pat išleistos Kate Morton knygos „Užmirštas sodas“, „Tolimos valandos“.

Iš anglų kalbos vertė Elžbieta Filipavičiūtė