Ihimaera, Witi – Banginių vadeliotoja

pagal |

Mažoji Kahu labai trokšta prosenelio meilės ir dėmesio. Tačiau senoliui rūpi tik genties, kuri save kildina iš legendinio banginių vadeliotojo, gerovė. Nuo senų laikų kiekvienos kartos vyrai paveldi genties vado titulą, tačiau dabar nutiko neregėtas dalykas – nėra vyriškos lyties paveldėtojo. Tik mažylė Kahu. Ji turėtų tapti genties vade, tačiau prosenelis aklai laikosi tradicijų. Jo manymu, mergaitė yra niekam tikusi. Vis dėlto Kahu neketina pasitraukti. Be to, kovoje dėl pripažinimo ji turi stiprų sąjungininką – patį banginių vadeliotoją, iš kurio perėmė gebėjimą bendrauti su banginiais…

Naujoji Zelandija. Žemės pakraštys. Žmonijos įsčios. Vieta, kurioje karaliauja mitai ir legendos. Mitinė maorių gimtinė, kurios paslaptys užgniauš kvapą…

Jūsų rankose – garsiausias Naujosios Zelandijos literatūros perlas. Maorio W. Ihimaeros odė BANGINIŲ VADELIOTOJA įkvėpė to paties pavadinimo filmą, kuris pelnė karštas žiūrovų simpatijas ir daugybę apdovanojimų viso pasaulio kino festivaliuose. Lietuvoje jį vienu mėgstamiausių išrinko KINO PAVASARIO žiūrovai.
Nuo pat pirmojo leidimo 1987 m. Banginių vadeliotoja tapo bene garsiausiu ir mėgstamiausiu pasaulyje W. Ihimaeros kūriniu, prikaustančiu skaitytojų dėmesį bendražmogiškomis temomis: kartų ir lyčių konfliktai, pagarba gamtai, meilė šeimoje ir asmeninė drąsa. Ši įstabi istorija pasakoja apie tai, kaip vienos mergaitės drąsa stoti prieš seniai nusistovėjusias tradicijas leido jos genčiai vėl įkvėpti protėvių dvasios. 2002 m. šis romanas virto kerinčio grožio filmu, kuris pelnė daugybę apdovanojimų ir žiūrovu simpatijų. Ši juosta — ir viena iš Lietuvoje vykstančio festivalio KINO PAVASARIS favoričių.
Apie autorių
Witis Ihimaera gimė 1944 m. Gisborne, Naujojoje Zelandijoje.
Jis – pirmasis maoris, rašantis angliškai: Pounamu Рounamu (1972) – pirmoji apsakymų rinktinė, parašyta maorio, o Tangi (1973) – pirmasis romanas, parašytas maorio.
Jis itin produktyvus rašytojas ir puikus redaktorius, jo darbų sąraše devyni romanai (tarp jų – apdovanojimus pelnę Genties vyriausioji ir bestseleris Naktys Ispanijos soduose), penkios apsakymų rinktinės, daugybė antologijų ir negrožinės literatūros kūrinių.
Be to, W. Ihimaera kūrė pjeses ir rašė operų libretus. Jis daugelį metų dirbo diplomatu, o pastaruoju metu moko angių kalbos ir kūrybinio rašymo Oklendo universitete.