Serija: „The Wicked Years #1“.
Palikite šiai knygai vietos lentynoje tarp „Alisos Stebuklų šalyje” ir „Hobito” – ši vieta tikrai pelnyta.
„Kirkus Reviews“
Provokuojanti. Seksuali. Nuostabi. Pikta.
Kas turi nutikti, kad nesuprasta mergina žalia oda taptų piktąja ragana? Ką iš tiesų reiškia būti Piktąja? Žinantiems „Ozo šalies burtininką” bus įdomu, kad veiksmas vyksta Ozo šalyje laikais iki pasirodant Dorotei. Tik čia nebėra vaikiškai aišku, kas yra geras, o kas blogas. Šis romanas yra socialinis, politinis ir etinis komentaras apie gėrio ir blogio prigimtį. Priimkite versiją išdidžios ir kerštingos raganos, kuri pasipriešino visoms iš anksto primestoms pažiūroms.
Romane aprašomas Elfabos, vėliau išgarsėjusios kaip Piktoji Vakarų Ragana, gyvenimas nuo pat gimimo iki mirties. Elfaba – pirmas vaikas religinio fanatiko ir nevykėlės aukštuomenės debiutantės šeimoje. Nuo pat gimimo mergaitė ypatinga – jos oda yra žalsvo atspalvio. Nežiūrint to, ji ieško savo vietos pasaulyje ir, remdamasi protiniais gebėjimais bei ryžtu, įstoja į prestižinį Šizo universitetą (čia jai tenka gyventi viename kambaryje su tuštoka mergaite, vardu Glinda). Tačiau gyvenimas tampa nebesuvaldomas, Elfaba atsiduria įvykių, svarbesnių už ją pačią, sūkuryje, su kuriais galynėtis galiausiai jai pritrūksta jėgų.
Šios knygos veikėjai gyvena ne juodame ir baltame pasaulyje, o tokiame, kokiame gyvename ir mes – miglotame, neaiškiame, pilkame. Ozo šalies politikai nenuspėjami, kartais jie elgiasi grubiai, kartais – juokingai. O gyventojai, pradedant kramtukais ir baigiant tarpekliškiais, pavaizduoti kaip tikros asmenybės, kurios elgiasi keistai, erzinančiai ir didvyriškai, kaip ir dera asmenybėms
Įvairaus amžiaus skaitytojams, kuriems reikia raganų. Tai tikras stebuklas, suteikiantis neapsakomą skaitymo malonumą.
„Stulbinantis, išradingas žodžių žaismas… [Maguire’as] sukūrė… vieną įspūdingiausių pagrindinių veikėjų visoje fantasy literatūroje.”
„Los Angeles Times“
„Gregory Maguire’as įžvalgiai parašė pirmąjį romaną… iš dalies fantasy trilerį, iš dalies psichologinę studiją, iš dalies pamokomą politinę istoriją. Tai nepakartojama. Neįmanoma paneigti šio rašytojo prozos žavesio.”
„New York Newsday“
„Jaučiu, kaip greitai ir visiškai mane pakerėjo ši nepaprasta, prieštaringa ir puikiai atskleista istorija.”
Wally Lamb, knygų „Know This Much Is True ir She’s Come Undone“ autorius