Tomas Dirgėla — Apie raganos Šiokiostokios vaikus

pagal |

Tomas Dirgėla — Apie raganos Šiokiostokios vaikus

Vieno mylimiausių lietuvių vaikų autorių Tomo Dirgėlos istorija „Apie raganos Šiokiostokios vaikus“ pakerės ir užkerės ne tik jaunuosius skaitytojus. Neskaitėte autoriaus pasakojimo „Apie raganą Šiokiątokią“? Ši antroji knyga toliau pasakos apie neįprastus neįprastos raganos nuotykius, pagardintus literatūrinėmis rašytojo išdaigomis.

Vaikų būna šiokių ir būna tokių, bet raganos Šiokiostokios vaikai yra ir šiokie, ir tokie. Tų vaikų – visi septyni ir jie turi visokiausių bėdų ir dar visokesnių norų, jie taip pat bijo, pyksta ir išdykauja kaip ir kiti vaikai. Labiausiai jie mėgsta vaikiškai kankinti katiną vardu Pelė ir pelę vardu Katinas arba daryti įvairiausius bandymus, pavyzdžiui, su tėčio mobiliuoju telefonu.  Kaip jiems sekasi gyventi su mama ragana ir tėčiu Stasiu? Kaip visą istoriją kėsinsis sugadinti pikta laumė? Sužinosite perskaitę knygą apie šiokitokiausius šiokiostokios šeimos nuotykius.

Knyga „Apie raganos Šiokiostokios vaikus“ tęsia raganos Šiokiostokios nuotykius, kuriuos Tomas Dirgėla užrašė dar 2014 metais. 2015 metais ši knyga buvo nominuota Metų knygos vaikams rinkimuose. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyrius išrinko ją reikšmingiausiu metų debiutu ir stilingiausiai iliustruota 2014 m. knyga vaikams.

Tomas Dirgėla (g. 1989 m.) – vaikų rašytojas, prozininkas, dramaturgas. Lietuvos edukologijos universitete įgijo lietuvių filologijos bakalauro laipsnį. Dirbo projektų vadovu leidykloje „Mintis“, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoju kalėjime, auklėtoju darželyje, žurnalistu keliuose šalies žurnaluose. Yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narys, Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Veda radijo laidą vaikams.

Rašytojas yra parašęs devynias knygas vaikams, didžiausio populiarumo sulaukė jo knygų apie Domą ir Tomą serija. Už pirmąją serijos knygą „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ rašytojas pelnė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) premiją, ji buvo pripažinta geriausia metų knyga vaikams.

Autorius vertinamas ne tik literatūros kritikų, bet ir ypač mylimas skaitytojų. Jis dažnai kviečiamas į Lietuvos mokyklas ir bibliotekas pabendrauti su vaikais, papasakoti apie save ir kūrybą. Pats T. Dirgėla sako, kad tokiuose susitikimuose vaikai dažniausiai verkia. Tiesa – iš juoko. Jis įsitikinęs, kad pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas, todėl ir jo knygose netrūksta humoro.

Rašytojas gyvena su žmona, augina sūnų ir dukrą, taip pat turi šunį ir katiną.