Grange Jean-Christophe – Purpurinės upės

pagal |

Grange Jean-Christophe - Purpurinės upės

Policininkai žinojo, kas yra prievarta ir mirtis. Jie gerai išmanė savo kasdieninį darbą, tačiau susidūrė su tuo, ko dar nebuvo matę: išniekinti, nukankinti nuogi kūnai embrionų pozomis, kalnų ir ledo pasaulis. Makabriška mirties žymė – purpurinės upės. Kas jie, atlikę šį kruviną darbą: velnio apsėstųjų sekta, o gal pamišusių žudikų gauja?
Kovose su gangsteriais nusipelnęs komisaras Nymanas ir gyvenime šilto ir šalto ragavęs policininkas Abdufas šį sykį ištirs beprotišką bylą. Realybė, su kuria jie susidurs, bus baisesnė, negu galima įsivaizduoti. Jeanas Christophes’as Grangé (Žanas Kristofas Granžė) skaitytoją apgaubia subtiliu nežinomybės šydu, iš kurio sunku išsivaduoti…
Kvapą gniaužiantys įvykiai, vaizduotės šėlsmas, daugiaplaniai, sudėtingi personažai, jaudinanti aplinka, kinematografiškas vaizdavimas, nepaliaujamos staigmenos… Net trys Grangé romanai buvo ekranizuoti, o filmas pagal romaną Purpurinės upės pelnė rašytojui pasaulinę šlovę. Leidykla „Baltos lankos“ serijoje „Savaitgalio detektyvas“ taip pat yra išleidusi Grangé romaną Juodoji linija (2006).