Case John – Kilmės kodas

pagal |

Šventosios katalikų bažnyčios relikvijos. Turino drobulė, kurioje buvo suvynioti Kristaus palaikai. Ieties, kuri pervėrė nukryžiuoto Jėzaus kūną, antgalis. Šventųjų kankinių pirštikauliai, blauzdikauliai ir panašios liekanos. Kai kurie žmonės juokiasi iš jų, kai kurie tiki stebuklinga relikvijų galia, mano, kad jas yra palietusi Dievo ranka. O kas gali atsitikti, jei prie šių šventenybių prisilies godulio ar didybės manijos apimtų žmonių (netgi religinių fanatikų) rankos? Kokiu tikslu?
Tą ir privalo išsiaiškinti privatus seklys Džo Lasiteris, išgirdęs klaikią naujieną: jo sesuo ir sūnėnas vieną naktį nužudomi, o jų namus ir kūnus bandoma sudeginti. Netrukus paaiškėja, kad toks pat likimas ištinka ir daugiau jaunų moterų su vaikais. Ima aiškėti siaubingas sąmokslas, kuriame įpainiotos slaptos katalikų bažnyčios organizacijos.
Sąmokslas sukrėsiantis visą pasaulį… iki pačių pamatų.

Recenzijos šaltinis: © Danutė Kontrimavičienė www.skaityta.lt

Kuklus Italijos provincijos kunigas išklauso priešmirtinę garsaus mokslininko išpažintį. Ji taip sukrečia tėvą Azetį, kad šis strimgalviais puola į Romą ir reikalauja susitikimo su aukščiausią rangą užimančiu kardinolu, pasiryžęs atskleisti jam išpažinties paslaptį.

Bet šią paslaptį nugirsta ir tas, kam nederėjo – konservatyvios Katalikų Bažnyčios organizacijos „Umbra Domini“ narys. Organizacijos, smerkiančios naująsias Bažnyčios reformas, griežtos ir viskam pasiryžusios, „laukiančios savo valandos, tarsi katalikiška „Hezbollah“.

O netrukus, Amerikoje, privatus seklys Džo Lasiteris sužino siaubingą dalyką. Jo sesuo Ketė ir mažytis jo sūnelis nužudyti, padegtas ir jų namas, mėginant visiškai sunaikinti kūnus. Žudikas sučiuptas nusikaltimo vietoje – tiksliau sakant, jis pats smarkiai apdegė gaisre ir dabar guli ligoninėje apkaišytas vamzdeliais, tad išpešti nusikaltimo motyvų iš jo visiškai neįmanoma.

Džo ryžtasi sužinoti, kodėl žuvo jo sesuo ir sūnėnas. Mirčių vis daugėja, atsiskleidžia šiurpios paslaptys. Galiausiai Lasiteriui tampa svarbu tik viena: žūtbūt išgelbėti nuo sesers ir sūnėno likimo pasitraukusią iš ekranų kadaise garsią aktorę ir jos mažytį sūnelį.

Dėl to, kad romane vaizduojama konservatyvi Katalikų Bažnyčios organizacija, rezganti sąmokslus, dėl detektyvinės intrigos ir mistikos detalių „Kilmės kodas“ neišvengiamai lyginamas su Dan Brown „Da Vinčio kodu“ – tik, vienų nuomone, nė iš tolo neprilygsta Dan Brown kūriniui, kitų – palieka pastarąjį toli užnugaryje. Aš pati laikausi antrosios nuomonės. „Kilmės kodas“ ir parašytas meistriškiau, ir veikėjai kur kas sudėtingesni bei labiau įtikinami. Nekalbant jau apie tai, kad „Kilmės kodas“ parašytas visais šešeriais metais anksčiau už garsųjį Dan Brown kūrinį. Tad panašu, jog tai Dan Brown nusirašinėjo nuo John Case knygos, tuo metu jau tapusios bestseleriu… Tiktai ne taip vykusiai.

(Visited 6 times, 1 visits today)