Jekaterina Didžioji – kas ji? Kokia ji buvo iš tikrųjų? Klastinga valdovė su nimfomaniškais polinkiais? Vienvaldė imperatorė, skelbusi apie savo respublikonišką sielą? Iškili moteris, bendraujanti su filosofais ir rašytojais, su mistikais ir avantiūristais?
Jauną kino režisierių Olegą Erdmaną užvaldė aistra – įminti Jekaterinos paslaptį. Jos gyvenimas nesunkiai virstų istorine kino drama, kuriai nestigtų medžiagos: meilužiai, nuotykiai, išdavystės, kerštas, žmogžudystė… Bet Olegas nori giliai įsiskverbti į imperatorės gyvenimą ir suprasti, ar ją kas nors mylėjo iš tikrųjų, ją apginti, nubraukti per amžius jai lipdytas darkančias klišes, nuplėšti baimės, neapykantos ir pavydo uždėtą kaukę.
„Mylima moteris” – didingas žymaus rusų kilmės prancūzų rašytojo Andreï’aus Makine’o, Goncourt’ų premijos laureato, Prancūzijos akademijos nario romanas, meno kūrinys, pranokstantis biografiją. Knygoje meistriškai supinama XVIII a. gyvybinga Europos istorija ir niaurūs šiuolaikinės Rusijos istoriniai virsmai, Jekaterinos ir Olego Erdmano gyvenamojo laiko patirtys, išgyvenimai ir ženklai, Rusijos ir Vokietijos istorinės peripetijos.
Sibire 1957 m. gimęs, 1988 m. Prancūzijoje apsigyvenęs Andreï’us Makine’as ypač išgarsėjo romanu „Prancūziškas testamentas”, už kurį 1995 m. pelnė Goncourt’ų ir Médicis premijas. Lietuviškai išleisti ir kiti jo romanai: „Žako Dormo žemė ir dangus”, „Moteris, kuri laukė”, „Trumpa amžinųjų meilių knyga”. A. Makine’o kūryba išversta į daugiau nei 40 kalbų.