Dr. Siegel knyga „Sąmoningumo ugdymas. Mindfulness” – tai aiškiai struktūruotas, nesudėtingai pritaikomas ir reikšmingai gyvenimo kokybę gerinantis veiksmų planas visiems, kurie nori išmokti nuraminti protą, įsigyventi į šią akimirką ir be baimės pasitikti kasdienius iššūkius.
Stresas, įtampa ir nuovargis, problemos, iššūkiai ir nusivylimai… Ši neišvengiama kasdienybės dalis dažnai turi lemiamos reikšmės mūsų savijautai. Pakeisti nepakeičiamų dalykų negalime, tačiau galime sąmoningai pasirinkti, kaip priimame šią akimirką ir tai, kas su mumis vyksta. Išbandydami, kasdien praktikuodami ir įvaldydami sąmoningumą galime reikšmingai pagerinti savo gyvenimo kokybę.
Įveikti nerimą, baimę, liūdesį ar net depresiją, atsikratyti su įtampa susijusių negalavimų, pavyzdžiui, nemigos, virškinimo sutrikimų, nugalėti alkoholio, narkotikų, maisto, lošimų ir pirkimo potraukį, sukurti geresnį santykį su vaikais, tėvais, bendradarbiais ir partneriais – tai tik dalis pozityviai gyvenimą keičiančių dalykų, kuriuos gali suteikti sąmoningumo ugdymas.
Sąmoningumo ugdymas nėra naujiena. Įvairios kultūros – induistai, budistai, krikščionys, musulmonai ar Amerikos čiabuviai – pagal savo filosofiją ar religiją kūrė savus būdus sąmoningumui ugdyti. Šiandien visame pasaulyje dėmesingą įsisąmoninimą praktikuoja milijonai žmonių, tarp kurių gausu verslo atstovų, medikų, vadovų, aukščiausio lygio sportininkų, rašytojų ir žymiausių menininkų. Gera žinia ta, kad šiai praktikai nereikia rasti papildomo laiko ir taip įtemptoje dienotvarkėje. Sąmoningumą galima lavinti ir atliekant kasdienius darbus, pavyzdžiui, valantis dantis, vedžiojant šunį, važiuojant į darbą ar laukiant skrydžio lėktuvu. Netgi atvirkščiai, pradėję taikyti sąmoningumo ugdymą dauguma žmonių pajunta, kad jų dienoje atsirado daugiau laiko poilsiui, mėgstamai veiklai ar kokybiškam bendravimui.
Jei ir jums dažnai kyla mintis, kodėl jūsų gyvenimas toks sunkus; jeigu jūsų galva visą dieną ūžia nuo įvairiausių varginančių minčių; jeigu jaučiate, kad vis kažkas trukdo pasijausti laimingu, knyga „Sąmoningumo ugdymas. Mindfulness” ir joje pateikiama nesudėtinga, bet labai veiksminga metodika skirta būtent jums.
Knygoje „Sąmoningumo ugdymas. Mindfulness” taip pat aptariama:
Kaip tapti brandesniu žmogumi.
Kaip patirti mažiau nerimo ir įtampos.
Kaip daugiau džiaugtis.
Kaip priimti įvairius gyvenimo iššūkius.
Kaip patirti daugiau ramybės.
Kaip ištverti liūdesį ir nepakliūti į depresiją.
Kaip įveikti su įtampa susijusius fizinius negalavimus bei nemigą.
Kaip megzti ryšį su vaikais.
Kaip įveikti blogus įpročius.
Kaip išgyventi daugiau pilnatvės.
Kaip geriau sutarti su kitais.
„Dr. Siegel siūlo mums daugybę pratimų ir ugdančių praktikų, kurias įvaldę galėsime gyventi sąmoningą ir prasmingą gyvenimą. Galiu pagirti autorių ir rekomenduoti šį unikalų požiūrį, išgrynintą per meditacijai, tyrimams ir psichoterapinei praktikai paskirtą gyvenimą. Ši nuostabi knyga yra reikšmingas indėlis ieškantiems laimės ir dvasinio tobulėjimo.”
Lama Surya Das, knygos „Awakening the Buddha Within” autorė
„Kalbėdami apie sąmoningumą nejučia įsivaizduojame vienuolius, metų metus užsiimančius kažkokia mistine praktika. Bet Dr. Siegel parodo, kaip mūsų kasdienį gyvenimą gali pakeisti paprasta išmintis – gebėjimas priimti viską taip, kaip yra, ir sąmoningumas. Švelniai, nuoširdžiai ir išmintingai ši knyga paperka, įtikina ir padeda skaitytojui išvysti, kaip žmonės atranda kelią į pilnatvę, be to, pateikia paprastų ir veiksmingų „žingsnis po žingsnio” metodų, kaip išmokti gyventi savo svajonių gyvenimą.”
PhD Steven C. Hayes knygos „Get Out of Your Mind and Into Your Life” autorius
Ronaldas D. Siegelis jau daugiau nei 35 metus dėsto psichologiją Harvardo medicinos mokykloje, užsiima individualia praktika klinikoje, vadovauja Medicinos ir psichoterapijos institutui, yra garsių knygų ir straipsnių apie sąmoningumą, psichoterapiją, dvasios bei kūno gydymą, chronišką skausmą autorius. Sąmoningumo praktiką pradėjęs taikyti dar studijuodamas koledže, Ronaldas D. Siegelis buvo priblokštas, kaip stipriai tai paveikė jo dvasią ir kūną. Išmokęs susitelkti į dabarties akimirką ir ją priimti, autorius palaipsniui atsikratė nerimo, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi ir išmoko atrasti laimę dabar, užuot jos vaikiusis miglotoje ateityje.