Daniel J. Siegel & Tina Payne Bryson — Auklėjimas be dramų

pagal |

Daniel J. Siegel & Tina Payne Bryson — Auklėjimas be dramų

Žinomas psichiatras Daniel J. Siegel ir vaikų psichoterapeutė Tina Payne Bryson knygoje „Auklėjimas be dramų: kaip visapusiškai lavinti vaiko protą ir numaldyti kylančias audras“ žodžiui auklėjimas suteikia naują reikšmę, visiškai atskirtą nuo bausmės sąvokos.

New York Times bestseleris „Auklėjimas be dramų“ meta iššūkį didžiausiam tėvų baubui – auklėjimui, kuris dažnai siejamas su bausmėmis, ypač, jei susiduriame su netinkamu vaiko elgesiu.

Pabrėždami svarbų ryšį tarp vaiko neurologinio vystymosi ir tėvų reakcijos į netinkamą elgesį, knygos autoriai pateikia veiksmingą ir aiškų planą, kuris padės tinkamai suvaldyti vaiko įniršį, nerimą, ašaras ir išvengti nemalonių scenų.

Knygoje „Auklėjimas be dramų“ apginama tikroji žodžio „auklėjimas“ reikšmė – padėti ir pamokyti, o ne šaukti ar bausti. Daniel J. Siegel ir Tina P. Bryson paaiškina, kaip susikalbėti su vaiku, nukreipti jo emocijas tinkama linkme, o erzinančias situacijas paversti galimybe augti. Kai tėvai užbaigia tradicinį „nusižengimas-bausmė“ ciklą, problemų sprendimas tampa naudingas ir tenkina tiek tėvus, tiek pačius vaikus.

Šiame jūsų sveikatą saugančiame gide tėvams sužinosite:

• Kokia yra jūsų taikoma auklėjimo filosofija ir kaip pritaikyti čia pateikiamas pamokas.

• Kaip vystosi vaiko protas ir koks auklėjimas yra veiksmingiausias skirtingu vaiko augimo laikotarpiu.

• Kaip rasti meilės kupiną ryšį su vaiku, nepaisant net ir labai ekstremalaus elgesio ir sugebant nustatyti aiškias ribas.

• Kaip padėti vaikui, ištikus pykčio priepuoliui.

• 20 didžiausių auklėjimo klaidų, kurias daro net ir geriausi tėvai.

Atviros istorijos ir žaismingos iliustracijos praturtina autorių patarimus, kaip prisitaikyti prie kintančios vaiko elgsenos, ramiai spręsti konfliktus ir įkvėpti laimės bei sustiprinti visus šeimos narius.

Jei po audringo kivirčo su vaiku bent kartą ieškojote atsakymo, ar negalima visko išspręsti lengviau, suvaldyti situacijos, susivaldyti pačiam ir suprantamai pamokyti; jei norite išmokti nuraminti vaiką, o ne sukelti dar didesnį erzelį; jei norite santykius kurti, o ne griauti ir jei tiesiog norite mažiau dramų – ši knyga gali padėti.

„Parašyta aiškiai ir įtraukiančiai, su šmaikščiomis iliustracijomis. Siegel ir Bryson padeda tėvams mokyti ir bendrauti daug veiksmingiau“.

Publishers Weekly

„Oho! Ši knyga mane įtraukė nuo pirmo puslapio ir nebepaleido. Siegel ir Bryson neįtikėtinai puikiai paaiškina, kodėl bausmė yra auklėjimo akligatvis. O tada jie pasako, ką daryti vietoj to. Naujausius neurologijos mokslų pasiekimus pateikdami suprantamai visiems tėvams, jie įrodo, kad empatija ir tvirtas ryšys yra karališkas kelias į bendradarbiavimą, drausmę ir šeimos harmoniją“.

Lawrence J. Cohen, knygų „The Opposite of Worry“ ir  „Playful Parenting“ autorius

„Koks palengvėjimas! Daniel Siegel ir Tina Bryson panaikino auklėjimo sunkumus tėvams ir visiems, kurie nori padėti vaikams. „Auklėjimas be dramų“ siūlo tyrimais pagrįstus sveiko proto metodus, kuriuos mielai taikys bet kuris suaugusysis, o naudą pajus visi vaikai“.

Daniel Goleman, knygos „Emocinis intelektas“ autorius

Iš anglų kalbos vertė Ema Bernotaitė

(Visited 41 times, 1 visits today)