Violeta Palčinskaitė — Paslapties babilonai arba aš tau siunčiu labų dienų

pagal |

Violeta Palčinskaitė — Paslapties babilonai arba aš tau siun...

Vienos žinomiausių ir mėgstamiausių Lietuvos poečių Violetos Palčinskaitės knyga „Paslapties babilonai arba aš tau siunčiu labų dienų“ – antroji jos memuarų dalis. Pirmoji „Atminties babilonai arba aš vejuosi vasarą“ sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo, nes autorės gyvenimas – tikras įspūdingų susitikimų ir nutikimų rezginys.

Knygoje „Paslapties babilonai arba Aš tau siunčiu labų dienų“ autorė atskleidžia įdomiausias ir netikėčiausias savo gyvenimo patirtis. Ji vedasi skaitytoją į susitikimus su rašytojais, menininkais, aktoriais, režisieriais – Juozu Miltinius, Donatu Banioniu, Pauliumi Širviu, taip pat su užsienio literatūros grandais, kuriuos jai teko pažinti. Autorė taikliai išnaudoja savo poetinį talentą – jos pasakojimus papildo eilėraščiai. Skaitant knygą ima skleistis amžino, nesenstančio poetinio žodžio paslaptis.

„Antrąją „Babilonų“ knygą pavadinau „Paslapties babilonai“. Nes visas mūsų gyvenimas yra paslaptis: gimimas, mirtis ir kiekviena diena. Juk atsibudę rytą dar nežinome, kuo ta diena baigsis.“

Violeta Palčinskaitė

Nepaisant to, kad V. Palčinskaitė kadaise buvo sau pažadėjusi nerašyti jokių atsiminimų knygų, šis jos darbas itin reikšmingas. Tai ne tik puikus literatūros kūrinys, bet ir tam tikras istorinis laikmečio liudijimas. Kas galėtų daugiau papasakoti apie meną ir menininkus, jei ne tas, kuris pats nuolat tarp jų buvo. V. Palčinskaitė apie savo gyvenimą ir aplinką pasakoja su humoru ir smagia saviironija, čia neišvengiamai atskleidžiamos ne tik menininkų meilės paslaptys, bet ir kitos jų nekasdieniško gyvenimo peripetijos.

Violeta Palčinskaitė (g. 1943 m.) – lietuvių rašytoja, poetė, dramaturgė, vertėja. Geriausiai pažįstama kaip vaikų rašytoja ir poetė. Autorė yra išleidusi 30 knygų, o pirmoji jos atsiminimų knyga „Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“ pasirodė 2015 metais. Jos populiarumas paskatino autorę tęsti šį darbą ir dar daugiau papasakoti apie savo gyvenimą ir įspūdingus patyrimus.

Rašytoja gimė ir augo Kaune. Karo metais jos šeima slėpė ir globojo penkis žydų šeimos narius. Baigusi mokyklą, V. Palčinskaitė studijavo Vilniaus universiteto Istorijos-filologijos fakultete. Jos pirmieji eilėraščiai buvo išspausdinti dar besimokant mokykloje, o pirmasis eilėraščių rinkinys „Žemė kėlė žolę“ buvo išleistas studijuojant pirmame kurse.

V. Palčinskaitė yra parašiusi scenarijus keliems kino filmams („Andrius“, „Traukinys į Bulzibarą“, „Geležinė princesė“, į lietuvių kalbą išvertė garsių pasaulio rašytojų (Roald Dahl, Lemony Snicket, Kate Di Camillo, Jacqueline Wilson) kūrinius. Už savo kūrybą yra pelniusi daugybę reikšmingų literatūrinių apdovanojimų.

(Visited 8 times, 1 visits today)