Tim Spector — Mitai ir tiesa apie maistą

pagal |

Tim Spector — Mitai ir tiesa apie maistą

Valgote daug vaisių ir daržovių, mažinate porcijas, skaičiuojate kalorijas, tačiau kilogramai nuo jūsų talijos niekaip nedingsta. Tuo tarpu jūsų draugė be sąžinės graužimo kasdien prie kavos mėgaujasi gardėsiais, ir vis tiek išlieka liauna it nendrė. Genetinės epidemiologijos profesoriui dr. Tim Spector ši situacija taip pat pasirodė keista. Kaip jam sekėsi ieškoti atsakymo į šį klausimą, skaitykite knygoje „Mitai ir tiesa apie maistą“.

 

Kaip ir bet koks kitas mokslas, dietologija randa vis randa naujų atsakymų į klausimą, kodėl tą patį maistą valgantys žmonės yra skirtingo svorio? Tačiau Tim Spector trumpam siūlo pamiršti dietas ir nepulti keisti savo valgiaraščio. Pirmiausia jis kviečia pažvelgti į savo vidų, į gilausią ir tamsiausią vietą – žarnyną.

 

 

Tai, kaip organizmas įsisavina maistą, priklauso nuo daugybės faktorių. Natūralią mūsų organizmo mikroflorą lemia genai. Mumyse gyvenantys mikroorganizmai palengvina arba apsunkina maisto įsisavinimą. Šioje knygoje, parašytoje lengvu žaismingu stiliumi, mokslininkas ieško atsakymų į mus kamuojančius klausimus – Kaip mus užprogramuoja genai? Ką organizmo mikrobai veikia kiaurą dieną? Kokie maisto produktai jiems patinka? Ar gali žarnyne gyvenančios bakterijos reguliuoti mūsų skonį? Kam reikalingi probiotikai? Ką mano apie badavimą mūsų gerosios bakterijos? Ir, žinoma, svarbiausias lieka klausimas-karalius – kaip numesti svorio?

 

 

Kodėl prancūzai, be saiko besimėgaujantys savo riebiais sūriais, gardžiais vynais ir tobulais prancūziškais raguoliais nestorėja? Kodėl kasdienis aktyvus sportas ir kukli pietų porcija netirpdo kilogramų?

 

 

Tim Spector pabrėžia – atsakymas slypi žmogaus viduje. Tinkamų maisto produktų pasirinkimas ir nuoširdus rūpinimasis žarnyne gyvenančiais mikroorganizmais – būdas, kuris leis mėgautis gražesnėmis kūno linijomis. „Mitai ir tiesa apie maistą“ remiasi pacientų istorijomis ir solidžia mokslininko patirtimi. Skaitytoją ypač sužavės paties autoriaus atlikti „buitiniai eksperimentai“. Pavyzdžiui, kas nutinka, jei dešimt dienų mintame greitu maistu ir ką apie tai mano mūsų organizmo gerosios bakterijos?

 

 

Tim Spector – medicinos mokslų daktaras, Londono Karališkojo koledžo genetikos ir epidemiologijos skyriaus profesorius. Tirdamas pacientus ir dirbdamas laboratorijoje, jis išplėtojo teoriją, kad mityba, palanki mūsų mikroorganizmams, gali būti sėkmės raktas siekiantiems atsikratyti tiek nepageidaujamų kilogramų, tiek diskomforto ar nuovargio. Anot jo, mažieji mūsų organizmo gyventojai atsakingi ir už mūsų savijautą, ir už mintis. Kaip sako Tim Spector – esi tai, ką mėgsta tavo mikroorganizmai.

 

 

Iš anglų kalbos vertė Michailas Aizenas