Netikėtas požiūris į žmogaus galimybes išnaudojant savo tikrąjį potencialą – knygoje „Emocinis lankstumas: kaip geriau suprasti savo emocijas ir išmokti jas priimti“.
Kelias į asmeninį ir profesinį pasitenkinimą retai būna lengvas ir tiesus. Paklauskite bet ko, kas pasiekė savo tikslus arba kieno santykiai klesti, ir išgirsite istorijų apie daugybę netikėtų ir nepageidautų aplinkkelių. Kas skiria tuos, kurie įveikė šiuos iššūkius, ir tuos, kurie vis nuklysta nuo kelio? Emocinis lankstumas.
Emocinis lankstumas yra revoliucinis, moksliškai pagrįstas požiūris, kuris leidžia laviruoti gyvenimo kelyje, įveikti staigius posūkius, priimant save, mąstant atvirai ir aiškiai.
Žinoma amerikiečių psichologė ir lektorė Susan David daugiau nei dvidešimt metų studijavo emocijas, laimę bei pasiekimus ir sukūrė savo metodą. Ji suprato, kad nesvarbu, koks žmogus protingas ar kūrybingas, kokio tipo jo charakteris, svarbu, kaip jis valdo savo vidinį pasaulį – mintis ir jausmus – galiausiai tai ir nulemia jo sėkmę arba nesėkmę.
Tai, kaip mes reaguojame į vidines patirtis, valdo mūsų veiksmus, karjerą, santykius, laimės pojūtį, sveikatą – viską, kas gyvenime svarbiausia. Būdami žmonės, mes esame linkę į panašius jausmus – abejones savo jėgomis, gėdą, liūdesį, baimę ar pyktį – tai gali mus lengvai nuvesti netinkamu keliu. Emociškai lankstūs žmonės neturi imuniteto stresui ar nesėkmėms. Esminis skirtumas tas, kad jie žino, kaip prisitaikyti, suderinti savo veiksmus su vertybėmis ir daryti mažus, bet svarbius pokyčius, kurie padeda gyventi augant. Emocinis lankstumas nesusijęs su blogų jausmų ar minčių ignoravimu, tai greičiau tam tikras būdas drąsiai juos sutikti, o tuomet lengvai ir ramiai paleisti.
Remdamasi savo ilgamete patirtimi, teiktomis konsultacijomis ir asmeniniais išgyvenimais S. David atskleidžia, kad kiekvienas gali suklestėti šiame netikrumo kupiname pasaulyje – tereikia išmokti emocinio lankstumo. Knygoje „Emocinis lankstumas: kaip geriau suprasti savo emocijas ir išmokti jas priimti“ ji dalijasi keturiomis esminėmis idėjomis, kurios moko priimti nemalonias patirtis ir tuo pačiu jas paleisti, pasitikėti savo vertybėmis ir priderinti prie jų savo veiksmus, kad galėtume judėti ten, kur iš tiesų norime atsidurti.
Knyga „Emocinis lankstumas“ – empatijos ir išminties žemėlapis, rodantis kelią į tikrus pokyčius. Jis padės pasiekti savo tikrą potencialą, nepaisant to, su kuo teks susidurti pakeliui.
„Galinga knyga, apimanti pagrindines vertybes, raginanti ryžtingiau ir prasmingiau siekti pokyčių“.
Forbes.com
Susan David – Harvardo medicinos mokyklos psichologė, konsultantė ir lektorė. Konsultavo daugybę organizacijų, tokių kaip Jungtinės Tautos, Ernst & Young ar Pasaulio ekonomikos forumas.