Mika Waltari — Mikaelis Klajūnas

pagal |

Mika Waltari — Mikaelis Klajūnas

Serija: „Mikael #1“.

M. Waltari (1908–1979) – garsiausias suomių rašytojas, lietuviams pažįstamas iš istorinių romanų „Sinuhė egiptietis“, „Turmsas nemirtingasis“, „Mirties angelas“ ir kt.

„Mikaelis Klajūnas“ – sodraus humoro ir neišsenkamos vaizduotės kupinas pasakojimas apie Mikaelio, siekiančio tapti dvasininku, ir jo draugo stipruolio Ančio keliones po perversmų krečiamą XVI a. pirmosios pusės Europą. Liuterio atėjimas ir krikščionių susipriešinimas, Europai gresianti musulmonų invazija ir valdovų intrigos nulemia begalę įvykių, kurių liudininku tampa suomis Mikaelis, iš gimtinės išvykęs į Paryžių mokytis teologijos, likimo nusviestas į Vokietiją, vėliau – Italiją, Ispaniją ir kitur, ir galiausiai ėmęsis daktaro amato.

Galybės įvykių sūkuryje jam lemta susitikti ryškių ir įtakingų asmenybių (tarp jų – garsų gydytoją Paracelsą), moterų, kurių paveikslais sumaniai atskleidžiama istorinė atmosfera: lengvabūdės Agnesės – tų laikų didžiosios politikos Matos Hari, prancūzės kurtizanės Ženevjevos, mylimiausios žmonos Barbaros, kuri inkvizicijos paskelbiama ragana, ir kt. Istorinių asmenybių paveikslais, diduomenės intrigomis ir kelionėmis po Europą parodoma to meto valdymo, ekonominė, teisinė ir religinė sistema.

Skaitytojai turės progą pasimėgauti klasikinės tipiškos poros – ne visada išmintingo šeimininko ir jo gudraus tarno – nuotykiais, kurie šiuos personažus įvelia į karus, suteikia jiems progą susipažinti su žymiomis tos istorinių pervartų epochos asmenybėmis: Liuteriu, Cvingliu, Miunceriu, Roterdamiečiu, Paracelsu, Diureriu ir kitomis.

(Visited 3 times, 1 visits today)