Sidonie-Gabrielle Collete — Brangutis

pagal |

Sidonie-Gabrielle Collete — Brangutis

Serija: „Chéri #1“.

Dramatiškas ir jaudinantis romanas

„Viskas, prie ko prisilietė Colette, tapo žmogiška… absoliučiai jausminga.“ – The Times

Dvidešimtojo amžiaus pradžia. Arklidėse įrenginėjami garažai, laiškus keičia telefonas, damos nebekamšo suknelių pagalvėlėmis, nevaržo kūno korsetais.

Žavi kurtizanės karjerą baigianti penkiasdešimtmetė Lėja – laisva moteris. Jai netrūksta pinigų ir grožio, išminties ir verslininkės nuovokos, jos lovoje perlų vėriniu žaidžia perpus jaunesnis meilužis Fredas Pelu. Ji gali leisti sau išlaikyti Brangutį, netgi duoda pažaisti savo širdimi… gerai žinodama, kad anksčiau ar vėliau mylimasis išmes ją iš rankų. Ar ji tik žaidė, ar širdis suduš į tūkstančius šukelių? Kieno širdis?

Apie autorę

Sidonie-Gabrielle Colettės (1873-1954) statusas vyrų dominuojamoje kultūroje buvo išskirtinis. Savo romanais išgarsėjusi XX amžiaus pradžioje, po 1920 m. pasirodžiusio „Brangučio“ ji tapo kultine Prancūzijos romaniste ir įžengė į šiuolaikinės poezijos ir dailės pasaulį, kuris sukosi apie Jeaną Cocteau.

Jau 1927 m. Colettę vadino garsiausia prancūzų rašytoja. Ji išleido penkiasdešimt romanų, dauguma kurių su pikantiškomis tris vyrus turėjusios žurnalistės, šokėjos, rašytojos ir Garbės legiono kavalierės autobiografinėmis detalėmis. Rašytoją labiausiai domino meilės kančių ir sudėtingų išskirtinių asmenybių santykių tema.

Colette pagarsėjo nepranokstamu pastabumu, dialogais ir intymiu, atviru pasakojimo stiliumi. Pagal jos romaną „Žiži“ Brovėjuje pastatytas miuziklas, sukurta didelio populiarumo sulaukusi kino juosta. 2009 m. režisierius Stephenas Frearsas meistriškai ekranizavo „Brangutį“ su neprilygstamąja Michelle Pfeiffer Lėjos de Lonval vaidmenyje.

Skaityti knygos ištrauką