Saulius Jasionis — Gamtinė žemdirbystė: kaip ūkininkauti mažame sklype

pagal |

Saulius Jasionis — Gamtinė žemdirbystė: kaip ūkininkauti mažame sklype

Atsisakykite tradicinių ir nebūtinų žemės darbų, nešvaistykite daugiau energijos, negu gaunate naudos, ir pereikite prie populiarėjančio natūralaus ūkininkavimo!
Žemdirbystės mitų griovėjas Saulius Jasionis pristato pirmą lietuvišką knygą apie gamtinę žemdirbystę.
Saulius Jasionis – gamtinės žemdirbystės Lietuvoje pradininkas ir propaguotojas. Rašo straipsnius į žurnalus „Rasos”, „Sodo spalvos”, veda daržininkystės ir sodininkystės seminarus, skaito paskaitas apie gamtinę žemdirbystę ir tikrąją ekologiją, projektuoja ir rengia sodus bei gamtinius ūkius, taip pat konsultuoja senovinių, genofondinių veislių vaismedžius, uogakrūmius ir daržoves, veisia nykstančius naminius paukščius.
Gamtinė žemdirbystė nėra kokia nauja religija ar auksinių taisyklių rinkinys, tai netgi ne „žemės dirbimas“, o natūraliai vykstantys dirvodaros procesai. Darbą nudirba pati gamta.
– Jeigu daržovės puikiai auga neariamoje ir neperkasinėjamoje dirvoje, kam ją arti ir perkasinėti?
– Jeigu mes galime gauti gerą derlių be trąšų, o daržų bei sodų derlingumas kasmet didėja, kam pirkti trąšas?
– Jeigu mokame sukurti tokią aplinką, kurioje augalų ligos ir kenkėjai nepadaro žalos, kam tuomet rūpintis profilaktika ir gydymu?
– Jeigu dažnai aplinka jau yra sukurta arba kuriama pačios gamtos be mūsų įsikišimo, kam tą aplinką kurti?
Šie ir dar daugiau knygoje aptariamų neįtikėtinų „jeigu“, teorija ir praktika su vaizdžiomis iliustracijomis, įrodys jums, kad išmėginti šį ūkininkavimo būdą, užsiauginti kokybiškų gėrybių išsaugant sveiką ir švarią aplinką, neabejotinai verta.