#1 „New York Times” bestseleris.
Kinų išmintis teigia, kad prieš įveikdami pabaisą, pirmiausia turime ją paversti gražia.
Šią kinų patarlę Sara Vilson (Sarah Wilson) pirmiausia aptiko psichiatrės Kėjos Redfild Džeimison (Kay Redfield Jamison) memuaruose „Neramus protas” (An Unquiet Mind). Ji tapo raktu, padėjusiu rašytojai suprasti visą gyvenimą trunkančią savo pačios kovą su nerimu. S. Vilson – bestselerių autorė, žurnalistė ir verslininkė, kurios mitybos programa ir knyga „Aš atsisakiau cukraus” (I Quit Sugar) padėjo daugiau nei pusantro milijono žmonių visame pasaulyje gyventi geriau ir sveikiau. Ir visą tą laiką ją lydėjo lėtinis nerimo sutrikimas.
Knygoje „Pirmiausia paverskime pabaisą gražuole” S. Vilson pasitelkia savo fantastišką gebėjimą susikoncentruoti, taip pat nuostabius informacijos paieškos įgūdžius, kad geriau suprastų savo viso gyvenimo palydovą ir ištirtų dirgiklius, gydymo būdus, ilgalaikes ir trumpalaikes madas. Autorės literatūros spektras platus, ji kalbina likimo brolius ir seses, psichinės sveikatos ekspertus, filosofus, net patį Dalai Lamą, o viską, ką sužino, perleidžia per savo asmeninių patirčių prizmę.
S. Vilson skaitytojai atras užuojautą, humorą, bendrystę ir praktinių patarimų, kaip gyventi su savo Pabaisa.
• Susikurkite dėkingumo ritualą. Negalite vienu metu ir nerimauti, ir būti dėkingas.
• Kad nuslopintumėte nerimą, valgykite. Tikras maistas yra geriausias jūsų draugas.
• Tiesiog kvėpuokite. Atsiverkite gydančiai meditacijos galiai.
• Pasiklokite lovą. Kasdien. Paprasčiausia tvarka išorėje sukuria vidinę ramybę.
• Pasidomėkite kitais nerimautojais, kad pažintumėte save. Emilė Dikinson (Emily Dickinson), Čarlzas Darvinas (Charles Darwin) ir Martinas Liuteris Kingas jaunesnysis (Martin Luther King) irgi kovojo su nerimu.
• Sąmoningai nuspręskite niekur nedalyvauti. Pamirškite baimę, kad praleisite kažką ypatingo, susirangykite ant sofos ir užsisakykite maisto į namus.
Praktiška, poetiška, išmintinga ir juokinga „Pirmiausia paverskime pabaisą gražuole” yra maža knyga su didele širdimi. Ji paskatins daugybę nerimo sutrikimą turinčių žmonių priimti šią diagnozę kaip savo esybės dalį ir pažvelgti į jo teikiamas galimybes gyventi turiningesnį, pilnatviškesnį gyvenimą.
Turbūt geriausia knyga apie gyvenimą su nerimu, kurią kada nors skaičiau, o skaičiau aš jų (deja) daug. Sara siūlo gausybę išmintingų patarimų, tačiau tuo pat metu išlieka labai žmogiška, nekelia savęs į padanges. Pažeidžiamumas yra jos stiprybė. Tikiuosi, perskaitę šią knygą, tą patį apie save galėsite pasakyti ir jūs.
– Mark Manson, knygos „Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto” autorius
Kandi, kokybiškais šaltiniais paremta ir įžvalgų kupina knyga apie tai, kaip susikurti naujus santykius su nerimu.
– Andrew Solomon, „New York Times” bestselerio „Far From the Tree” autorius
Saros gyvenimo misija – kad kęsdami savo skausmą jaustumėmės nebe tokie vieniši. Šie puslapiai kupini nesumeluotų žodžių ir aiškių nurodymų, kaip grįžti prie savo dvasinės tiesos.
– Gabrielle Bernstein, „New York Times” bestselerių sąraše pirmąją vietą užėmusios knygos „May Cause Miracles” autorė
Labai smagi, išmintinga ir veiksminga knyga apie tai, kaip ištverti nerimą ir susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę. Saros kova su nerimu ir jos triumfas įkvepia, o skaitytojas ras naudingų sprendimų. Knygoje „Pirmiausia paverskime pabaisą gražia” persipina mokslas ir gyvenimiška patirtis. Kitos tokios knygos nežinau.
– Javier Amador, Psichologijos mokslų daktaras, LEAP instituto įkūrėjas
Paveikūs memuarai apie tai, kaip intensyviai gyvenant susidoroti su nerimu. Nuo nerimo sutrikimų kenčiantiems žmonėms rūpestingai apgalvota ir neretai linksma S. Vilson savianalizė gali tapti pačiu tinkamiausiu kompanionu ir parama.
– Kirkus
Pakylėjanti, rimta praktiška ir kupina nuostabių nukrypimų knyga patiks nerimauti linkusiems žmonėms, kurie šiuose puslapiuose atras daug juos nuraminsiančių dalykų.
– Publishers Weekly
Apie autorę
Sara Vilson (Sarah Wilson) – „New York Times” bestselerių „Pirmiausia paverskime pabaisą gražuole” ir „Aš atsisakiau cukraus” (I Quit Sugar) autorė. Ji taip pat sukūrė svetainėje IQuitSugar.com pristatytą aštuonių savaičių trukmės mitybos kursą, kurį 133 šalyse išbandė pusantro milijono žmonių. Buvusi naujienų tarnybos žurnalistė ir „Cosmopolitan” Australijoje redaktorė dabar rašo apie filosofiją, nerimą, minimalizmą, gyvenimą be toksinų ir antivartotojiškumą – viską galima rasti adresu sarahwilson.com. Autorė gyvena Sidnėjuje, Australijoje, visur važinėja dviračiu, turi priklausomybę nuo žygių ir niekada nestokoja smalsumo.