Rašytojo Roko Flick romanas „Turtų voratinklyje“ pasakoja apie pirmuosius nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius, to meto verslo bei kriminalinę aplinką. Nors veikėjų vardai pakeisti, bet knygoje kalbama apie realius asmenis bei įvykius.
Ką tik nepriklausomybę atgavusi ir iš Sovietų Sąjungos išsivadavusi Lietuva žengė pirmuosius savo žingsnius. Pradėjo kurtis penkiasdešimt metų drausti komerciniai verslai. Šalia jų atsirado smarkiai padidėjęs nusikalstamumas bei reketas. Policija buvo arba korumpuota, arba visiškai neveiksni. Tais laikais nusikaltėliai dažnai sprogdindavo verslininkų automobilius, tarpusavyje kovojo įvairios banditų grupuotės, atsivėrus sienoms žmonės pradėjo ieškoti uždarbio svetur. Tokiame fone vyksta knygos „Turtų voratinklis“ veiksmas.
Istorija sukasi aplink išsilavinusią šeimą, kurią taip pat apima turtų karštligė. Netikėtai praturtėjusi šeima nesugebėjo išsilaikyti nuožmioje anų laikų kovoje ir greitai krito žemyn į visišką skurdą. Po kurio laiko šios šeimos sūnus suranda negandų išvargintą, visuomenės paribiuose gyvenantį tėvą, tačiau tai nereiškia, kad šeima susivienys ir vėl pakils iš pelenų.
Knygos skaitytojai atpažins daugybę jau istorija tapusių paskutiniųjų praeito amžiaus dešimtmečių įvykių. Taip pat nostalgiją kels pažįstamos Lietuvos miestų vietos. Romano įžangoje Rokas Flick pasakoja, kad rašydamas šį kūrinį jis rėmėsi savo asmeniniais išgyvenimais. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, autorius buvo individualios įmonės savininkas bei kelių didelių bendrovių akcininkas. Todėl nelengvą ir pavojingą verslininkų kovą korumpuotame pasaulyje jis matė savo akimis. Šioje knygoje itin jaučiama, kad Rokas Flick yra ne tik puikus rašytojas, bet ir ekonomistas bei istorikas, sugebėjęs užfiksuoti praėjusio amžiaus pabaigos įvykius.
Rokas Flick (gimė 1936-tais metais, Veisiejuose) – ekonomistas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, rašytojas.
Autorius augo didelėje šeimoje – buvo vyriausias iš aštuonių vaikų. Jo mama – vokietė kilusi iš Prūsijos, todėl rašytojas save laiko Lietuvos vokiečiu. Autorius visą gyvenimą itin domėjosi Klaipėdos kraštu ir jo istorija. Iš viso jis parašė šešis romanus.
Žinomiausia laikoma trilogija „Šiaurės Sachara“, „Paskutinis traukinys“ ir „Emma, pastoriaus duktė“. 2015 metais Rokas Flick buvo apdovanotas Ievos Simonaitytės premija už romaną „Emma, pastoriaus duktė“. Autorius teigia, kad dėl silpstančio regėjimo ir prastos sveikatos, knyga „Turtų voratinklyje“ yra paskutinė.