Įtraukta į 2018 m. The Times Books knygų sąrašą.
Susipažinkite su teismo medicinos patologu dr. Richardu Shepherdu: jis narplioja neaiškių ar staigių mirčių užmintas mįsles.
Richardui Shepherdui teko dirbti ir su serijinių žudikų, ir su masinių katastrofų aukomis, teko susidurti ir su „tobulomis” žmogžudystėmis, ir su šiurpiomis nelaimėmis. Vienas garsiausių Jungtinės Karalystės teismo medicinos patologų dalyvavo ir aiškinantis princesės Dianos mirties priežastis.
Kiekvienas skrodimas – o Shepherdas jų yra atlikęs per 23 tūkstančius – tampa savotišku detektyvu. Dėl kokios priežasties mirė žmogus? Jo mirtis buvo natūrali ar smurtinė? Nors patologas dalyvavo tiriant kai kurias garsiausias pastarojo laikmečio bylas, neretai didžiausiais galvosūkiais tapdavo ir kur kas keistesni būdavo mažai kam žinomi atvejai. Vieši ir nevieši Shepherdo liudijimai padėjo pasodinti už grotų žudikus, išteisinti nekaltuosius, išspręsti painias bylas ir paneigti, atrodo, neginčijamus įrodymus.
„Ne sava mirtimi” leidžia iš arti pažvelgti į išskirtinę ir paslaptingą profesiją. Dr. Richardas Shepherdas atvirai, talentingai ir jautriai pasakoja apie savo darbą ir gyvenimą, kurį skyrė mirčiai perprasti. Knyga tapo bestseleriu ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir kitose šalyse, The Times ją paskelbė viena geriausių metų knygų.
Sakyčiau, tai, ką išmanau apie mirtį, man padėjo įvertinti mažus gyvenimo džiaugsmus ir išmokė jais mėgautis: kai mylimas vaikutis krykšdamas bėgioja geltonų ir raudonų lapų kilimu ar labai susidomėjęs vedžioja pirščiuku po mano veido raukšles; spragsinčiu židiniu, kai į langą barbena lietus; kai mane, parėjusį namo, pasitinka šuo ar mano ranką su meile paliečia švelni ranka. Džiaugsmas man anaiptol ne svetimas. Žinau, kad jį tikrai sugeba patirti tik tie, kurie yra patyrę negandų. O šios yra neišvengiamos.