Tarptautinis bestseleris
Wall Street Journal bestseleris
Publishers Weekly bestseleris
USA Today bestseleris
—
- Ar nusikamuojate kasdien stengdamasi ne tik nudirbti visus darbus, bet ir atlikti juos nepriekaištingai?
- Ar dažnai neužmiegate, nes nesiliaujate galvojusi apie mažiausias klaidas, arba nerimaujate dėl to, ką kas nors apie jus mano?
- Ar kada nors esate praleidusi progą – užmegzti naujus santykius, gauti norimą darbą ar priimti asmeninį iššūkį – nes bijojote, kad jums nepavyks?
- Ar jūs sau neleidžiate patirti nesėkmės?
Esate ne viena. Moterys nuo mažumės mokomos elgtis atsargiai. Gero linkintys tėvai ir mokytojai mergaites apdovanoja už romumą ir mandagumą, ragina būti atsargias, kad neužsigautų, ir kreipia link veiklos, kuria užsiimdamos galėtų iškart sublizgėti. O iš berniukų tikimasi, kad jie garsiai kalbės, susipurvins, grubiai žais ir įkops į patį karstynės viršų. Kitaip tariant, berniukai auklėjami taip, kad užaugtų drąsūs, o mergaitės – tobulos. Todėl užaugome nesėkmės bijančiomis moterimis. Laikas pažaboti savo baimę, kad ji neužgožtų svajonių, neribotų pasaulio ir šitaip nemenkintų mūsų galimybių būti laimingoms.
Vietoje tobulumo rinkdamosi drąsą galime atrasti jėgų prabilti, atsisakyti to, dėl ko jaučiamės nelaimingos, ir siekti to, ko iš visos širdies trokštame. Siekdamos tobulumo galime pasirinkti kelią, kuris atrodo saugus, o siekdamos drąsos galime pasirinkti kelią, kuriuo mums ir buvo skirta eiti.
Šioje knygoje, kurią parašyti įkvėpė TED konferencijoje pasakyta ir didelio populiarumo sulaukusi jos kalba, Rešma Saujani parodo, kaip atsisveikinti su tobulumu ir iš naujo save užprogramuoti drąsai.
—
Reshma Saujani karjerą pradėjo kaip advokatė ir visuomenininkė. 2010 metais netikėtai iškilo politikos arenoje – pirmoji iš indų kilmės amerikiečių kandidatavo į Jungtinių Amerikos Valstijų Kongresą. Kampanijos metu lankydamasi mokyklose, Reshma atkreipė dėmesį į lyčių atotrūkį informacinių technologijų pamokose ir įsteigė ne pelno organizaciją „Mergaitės, kurios koduoja” (Girls Who Code). Organizacija mažina lyčių atskirtį informacinių technologijų srityje, keičia stereotipinę nuomonę apie programuotojus.
Reshma Saujani taip pat dirbo Niujorko ombudsmeno pavaduotoja, o 2013 metais, kandidatuodama į ombudsmeno pareigas, vykdė drąsią kampaniją.
2015 m. žurnalas „Forbes” Reshmą Saujani paskelbė viena iš stipriausių moterų, keičiančių pasaulį. Reshma gyvena Niujorke su vyru Nihalu, sūnumi Shaanu ir buldogu Stenliu.
„Būkite drąsios, ne tobulos” – jau trečioji autorės knyga, tapusi „The New York Times”, „Wall Street Journal”, „Publishers Weekly” ir tarptautiniu bestseleriu.