Ramunė Murauskienė — (Ne)tobulos moters užrašai

pagal |

Ramunė Murauskienė — (Ne)tobulos moters užrašai


Psichologė Ramunė Murauskienė jau rašė apie tai, džiaugtis motinyste, o dabar ji imasi dar platesnės temos ir bando grąžinti laimės pojūtį visoms moterims knygoje „(Ne)tobulos moters užrašai“.

„(Ne)tobulos moters užrašai“ – tai knyga visoms moterims, jų dukroms ir anūkėms. R. Murauskienė palydi moteris į kelionę po savo pačių sielą – paslaptis, kompleksus, gėdas, nerimus, nežinias, kurias daugelis moterų patiria, tačiau dažnai slepia net nuo savęs ir nedrįsta pripažinti bei susigyventi su visa savimi, be jokių išimčių.

Psichologė knygoje „(Ne)tobulos moters užrašai“ jautriai pasakoja apie dalykus, kuriuos moterys turi padaryti pačios dėl savęs. O kartais net nebūtina daryti, užtenka suvokti ir priimti tam tikras tiesas apie save, leisti sau būti. Autorė nebijo būti atvira, nepaisant to, kad kartais kalba apie skaudulius, moteris lydinčius nuo pat vaikystės. Jos psichologinės įžvalgos taiklios ir nuoširdžios, ji pirmiausia yra moteris ir tik po to – psichologė.

„(Ne)tobulos moters užrašai“ padės pažvelgti į save, priimti save, pakeisti dalykus, kurie trukdo, žlugdo ar sunkina gyvenimą. Čia rasite užuovėją ir patarimus, kaip susitaikyti su vaikyste be tėčio, kaip įvertinti savo tėvus ir, jei reikia, jiems atleisti, kaip su vaikais kalbėti nepatogiomis temomis, kaip kalbėti ir kaip vertinti kitų kalbas apie savižudybę. Ką moteriai reiškia drabužiai? Kam moteriai reikalingas (ar reikalingas) vyras? Kaip kurti darnius ir tvarius santykius?

Apie moteriškumo jėgą ir apie tai, kodėl visai nereikia mokytis patenkinti vyrą lovoje ar tapti verslia. Apie karjerą ir moterį. Apie tai, kaip geriausia ir sveikiausia pykti. Apie savigailą ir kitų gailestį.

Tavo kūnas yra tavo sielos namai. Tavo pyktis – tai ne tu. Pastabomis svaidosi tik vargšai. Kai neturi kuo sumokėti už laimę ir sėkmę, parduok karūną. Gali būti ir gerai. Nėra taisyklių, kaip gyventi. Eik džiaugsmo keliu. Noras mylėtis priklauso tau. Būk balta varna. Nerink supuvusių bulvių, nes jas teks valgyti. Nesistenk atrodyti – būk! Tai tik keletas temų, kurias autorė gvildena.

„Trūkumus pastebi tik vargšai. Turtingi žmonės pastebi turtus: savo, kito, aplinkos“, – rašo R. Murauskienė ir nuginkluoja šiuolaikinę visuomenę. Atima galingiausią mūsų ginklą – piktą ironiją ir sarkazmą, kuriuos naudojame nuolat pabrėždami kitų trūkumus, kitoniškumą ir viską vertindami kritiškai. Pozityvumo, džiaugsmo ir meilės jėga autorė bando įkvėpti moteris ir sako, jog nėra gyvenimo taisyklių, bet gyventi reiškia patirti, todėl taisyklių ir negali būti.

Ramunė Murauskienė – psichologė, domisi humanistine pedagogika. „(Ne)tobulos moters užrašai“ – antroji jos knyga, skirta moterims. Autorė taip pat rašo keletą tinklaraščių, kalba ir veda seminarus bei mokymus tokiomis temomis: vyro ir moters santykiai, vaikų ir tėvų santykiai, darbiniai santykiai, netektys, stresas, gyvenimo tikslai.

(Visited 36 times, 1 visits today)