Knygoje pateikiami įžymiojo britų rašytojo George‘o Orwello (1903–1950), „Gyvulių ūkio“ ir „1984-ieji“ autoriaus, 1931–1949 metais rašyti dienoraščiai.
Savo dienoraščius Orwellas saugojo ir net perspausdindavo mašinėle. Vienuolika jų išliko. Pasak jų parengėjo spaudai Peterio Davisono, „labai tikėtina, kad dvyliktas, o galbūt ir tryliktas dienoraščiai yra slepiami Maskvoje, NKVD archyve“, nes kai kurie duomenys rodo, jog rašytojas buvo sekamas slaptųjų SSRS tarnybų, o minėtame archyve esanti jam užvesta byla.
Autentiškuose užrašuose iš esmės atsispindi jų autoriaus kasdienis gyvenimas, socialinė aplinka, o ypač gamta, kurią Orwellas akylai ir jautriai stebėjo, taip pat to meto politiniai įvykiai ir jų vertinimas. Pirmosios „tiriamosios žurnalistinės“ išvykos su uždarbiaujančiais benamiais apynių skynėjais arba ropinėjimas po angliakasių šachtas, asmeninio daržo ir gyvulių priežiūros rūpesčiai, pusmečio kelionė į Maroką, Londono bombardavimas per Antrąjį pasaulinį karą, paskutinės gyvenimo dienos Džuros saloje Škotijoje – visa tai Orwellas stropiai, nuosekliai ir detaliai fiksavo savo užrašuose, kuriais vėliau pasinaudodavo rašydamas publicistinių apybraižų arba romanų knygas.
„George Orwell. Dienoraščiai“ – autentiškų dokumentų rinkinys, aprėpiantis ir paprasčiausią buities, namų ūkio smulkmeną, ir pažiūrą į globalius politinius procesus, – neįkainojamas šaltinis norintiems betarpiškai pasigilinti į didžiojo rašytojo asmenybę, jo charakterio bruožus ir įpročius, o kartu dar geriau perprasti Orwello meninę kūrybą.
Atsiliepimai :
Galbūt geriausias XX a. Anglijos kultūros metraštininkas.
The Economist