Paul Ekman — Žinau, kad meluoji

pagal |

Paul Ekman — Žinau, kad meluoji

Ar tiesa, kad pokalbio metu šiuolaikinis žmogus meluoja vidutiniškai tris kartus per dešimt minučių? Ką gali išduoti veidas, kalba, kūno judesiai? Kaip pastebėti tiesos ženklus? Knygoje rasite išsamius atsakymus, išmoksite matyti tai, ko kiti nepastebi. Savo elgesiu gali išsiduoti ir labiausiai užkietėję melagiai. 

Garsus emocijų ir neverbalinės komunikacijos tyrinėtojas Paulis Ekmanas pateikia naujos informacijos apie melo tyrimus ir būdus jį atskleisti. Analizuojama daugybė apgaulės strategijų – nuo tarptautinių visuomenės veikėjų, tokių kaip Adolfas Hitleris ir Richardas Nixonas, politinių strategijų iki privačių asmenų apgaulingo elgesio. Kaip kvotėjai gali išgauti daugiau informacijos, galinčios padėti atskleisti netiesą, ir kaip žmogaus kūno kalba, balsas, veido išraiškos gali išduoti melą, bet vis dėlto apkvailina profesionalius melo „medžiotojus“? 

Jungtinių Amerikos Valstijų FTB agentai naudoja šią medžiagą rengiant slaptus pareigūnus. Aukščiausio lygio derybininkai, teisėjai, advokatai, policijos, poligrafo operatoriai, dirbantys Centrinės žvalgybos valdyboje, Federaliniame tyrimų biure ar Nacionalinėje saugumo agentūroje, karinėse tarnybose, net psichiatrai ir psichoterapeutai remiasi šiomis metodikomis ir patarimais.

Paulio Ekmano eksperimentais paremtas populiarus FOX televizijos serialas „Melo teorija“ (Lie to Me), kuriame jis – pagrindinio herojaus daktaro Laitmano prototipas. 

Paulis Ekmanas – veido išraiškų pasaulinio garso ekspertas, Kalifornijos universiteto psichologijos profesorius emeritas. Keturiolikos knygų autorius, kurių viena populiariausių – Rytų ir Vakarų išmintis (drauge su Jo Šventenybe Dalai Lama). Žurnalo „Time“ įrašytas į šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.