Mona Delahooke — Dėmesingas auklėjimas

pagal |

Mona Delahooke — Dėmesingas auklėjimas

Šioje knygoje žymi vaikų psichologė pristato naują, mąstymą keičiantį požiūrį į vaikų elgesį, pateikia veiksmingų įžvalgų ir strategijų, naudingų tiek tėvams, tiek vaikams.

 

Knyga nominuota Malcolmo Gladwellio, Susanos Cain, Adamo Granto ir Danielio H. Pink „Next Big Idea Club” premijai

 

Per ilgus savo, kaip klinikinės psichologės, darbo metus Dr. Monai Delahooke teko konsultuoti daugybę tėvų, susirūpinusių dėl neklusnaus, kartais net priešiško, vaikų elgesio. Nieko nuostabaus, kad tokios šeimos ieško būdų, kaip išvengti ar pašalinti vaiko nepaklusnumą, emocijų protrūkius, pykčio priepuolius ir kitokį „nevaldomą“ elgesį. Tačiau, kaip parodė ilgametė autorės patirtis, norint sulaukti pokyčių, pirmiausia būtina pakeisti požiūrį. Net ir itin problemišką vaiko elgesį derėtų pirmiausia laikyti ne problema, o simptomu, bylojančiu apie unikalios vaiko fiziologinės struktūros nulemtus vyksmus.

 

Knygoje „Dėmesingas auklėjimas” dr. Delahooke pristato novatorišką požiūrį į auklėjimą, grįstą ilgamete savo kaip klinikinės psichologės patirtimi bei naujausiais neuromokslo ir vaikų psichologijos tyrimais. Mąstymo svarbą akcentuojantį požiūrį „iš viršaus į apačią“ autorė siūlo keisti paradigma „iš apačios į viršų“, kuria pabrėžiama visos nervų sistemos svarba, mat ji ir lemia vaiko jausmus bei elgesį.

 

Anot dr. Delahooke, tik supratę elgesį veikiančią vaiko biologiją, galėsime suteikti jam tai, kas būtina, kad augtų ir klestėtų, o sau pasidovanosime laimingesnį ir tvaresnį ryšį su vaiku. „Dėmesingas auklėjimas” supažindina tėvus su veiksmingomis priemonėmis, padėsiančiomis jų atžaloms įgyti savikontrolės įgūdžių, o suaugusiesiems nepamiršti, kaip svarbu pasirūpinti savimi, mat tik šitaip vaiku besirūpinantys asmenys gali suteikti vaikams taip reikalingą abipusę reguliaciją. Nustoję reikalauti paklusnumo ir pradėję puoselėti abipusį ryšį, stiprinti kūno ir mąstymo sąveiką, tėvai ims geriau suprasti savo vaiką, o tai, savo ruožtu, lems ramesnį vaiko elgesį, suteiks daugiau harmonijos šeimos santykiams ir sustiprins vaiko atsparumą.