Svarbiausia, gerbk šalies, kurioje esi, papročius, kad ir kokie jie tau atrodytų keisti ar nesuprantami, ir puikiai jausiesi tarp daugybės išties nuoširdžių ir draugiškų žmonių.
„Šilko kelias” – seniausias žinomas prekybos kelias, nuo antikos iki viduramžių pabaigos jungęs Kiniją, Indiją, Persiją, Arabiją, Graikiją ir Romą. Juo buvo gabenamas šilkas, brangakmeniai, prieskoniai ir kiti Rytų turtai, vyko kultūros mainai.
Šios knygos „Šilko kelias” autorius su keletu bendraminčių sumanė senais mersedesais įveikti gerą istorinio kelio atkarpą iki Uzbekijos sostinės Taškento – nuo Vilniaus nukeliauta daugiau kaip 10 000 kilometrų. Nuotykiai prasidėjo netrukus: dar Lenkijoje paaiškėjo, kad raudonąją „Pagiežą” legaliai teks vairuoti tik vienam ekipažo nariui, nes antrasis Lietuvoje pamiršo vairuotojo pažymėjimą, Ukraina neįsileido lietuvių karavano dėl tranzitinių numerių… Turkijoje laukė šventvagiškas pasivažinėjimas po mečetės prieigas, Irane – vestuvių puota išimtinai vyriškoje draugijoje…
Šie ir daugybė kitų nuotykių kartu su informacija apie „Tūkstančio ir vienos nakties” kraštų praeitį ir dabartį, draugiški, svetingi tų kraštų žmonės, beprotiškas keliautojų avantiūras lydėjusi beprotiška sėkmė – visa tai rasite šioje knygoje. Šiltą, šviesią spalvą pasakojimui suteikia neišsenkamas humoras, pagarbus, tolerantiškas požiūris net į egzotiškiausias kitų kultūrų keistenybes. Knygos autorius Martynas Starkus – žurnalistas, televizijos prodiuseris, laidų vedėjas. Futbolo klubo „Prelegentai” narys, 10 numeris. Plaukai šviesūs, ūgis ir svoris – beveik vidutinis. Ypatingi požymiai – tatuiruotės ant abiejų rankų. Su kolega Vytaru ir kitais nuolatiniais bendrakeleiviais išmaišė kone visus pasaulio žemynus, retkarčiais užplūdus prisiminimams parašo vieną kitą knygą.