McBain, Ed – Rankos

pagal |

Picture006

Pati mirtis yra velniškai šlykšti, kitaip nepasakysi. Jei tu vienas iš tų, kurie mėgsta kino filmus, kur iššovus iš šautuvo nuo aukos kratinės pakyla dulkių debesėlis – tiesiog mažas dulkių debesėlis, be kraujo, – tai policininko darbas ne tau. Be to, jei tu vienas iš tų, kurie tiki, kad lavonas atrodo "tarsi miegotų", tai tavo laimė, kad tu ne policininkas. O jei tu policininkas, tai žinai, kad mirtis retai kada būna graži, kad teisybę pasakius, tai bjauriausias ir baisiausias įvykis, kuris tik gali nutikti žmogiškajai būtybei.
Edas Makbeinas, tai Evano Hanterio (Evan Hunter), vieno iš žymiausių Amerikos rašytojų, pseudonimas. Jis gimė ir užaugo Niujorke, kuris ir yra jo romanų apie 87-ą policijos nuovadą fonas. Po karo, atitarnavęs JAV kariniame laivyne, jis mokėsi Hanterio koledže, baigęs mokytojavo, dirbo literatūrinėje agentūroje, kol galiausiai tapo rašytoju profesionalu. Apie 87-ą policijos nuovadą Makbeinas parašė keturiasdešimt romanų, kurie paplito po visą pasaulį.
Paklaustas kaip kuria detektyvinius romanus, jis atsakė: "Paprastai pradedu nuo lavono, o po to klausiu savęs iš kur jis atsirado ir stengiuosi išsiaiškinti taip – kaip tai darytų policininkai… Šiaip nepripažįstu detektyvų rašymo taisyklių, tik stengiuosi, kad jis būtų jaudinantis, teiktų pramogą ir būtų įtikėtinas".

,

(Visited 1 times, 1 visits today)