Lisa See — Baltoji gėlelė ir paslaptingoji vėduoklė

pagal |

Lisa See — Baltoji gėlelė ir paslaptingoji vėduoklė

Devyniolikto amžiaus Kinijoje, tolimoje Hunano provincijoje, septynerių metų mergaitei Lilei randama laotong, „sielos draugė“. Tarp jų užsimezga emocinis ryšys visam gyvenimui. Laotong, Baltoji Gėlelė, atsiunčia Lilei šilkinę vėduoklę su užrašytu laišku nu šu kalba. Ją Kinijos moterys sukūrė, kad galėtų bendrauti slapta nuo vyrų. Metams bėgant Lilė ir Baltoji Gėlelė siunčia viena kitai ant vėduoklės užrašytus laiškus, rašo istorijas ant nosinių, pasakoja viena kitai apie savo svajones, viltis bei darbus.

Abi ištveria kojų rišimo skausmą, apmąsto tėvų suplanuotas vestuves, abiejų patirtą vienatvę bei motinystės džiaugsmus ir nelaimes. Moterys guodžia viena kitą. Toks ryšys palaiko jų dvasią. Tačiau kilus nesusipratimui jų stipriai draugystei iškyla grėsmė… Knygoje vaizdingai, rytietiškai santūriai aprašomos tradicijos, vestuvių papročiai, buities ir kasdienio darbo scenos, kurios jaudina ir virpina giliausius skaitytojo jausmus.

„Lisa See pavaizdavo tai, ką sugeba tik geriausi romanų rašytojai. Ji atgaivino ne tik įvykius, bet ir kultūrą bei mąstymo būdą, tiesiog stulbinamai skirtingą nei mūsų. Autorė sukūrė jaudinantį ir labai įtikinantį portretą moters, kurią subrandino jau ankstyvoje vaikystėje patirtos kančios ir draugystė, padėjusi jas ištverti.“ „Geišos išpažinties“ autorius Arthuras Goldenas

„Baltoji Gėlelė ir paslaptingoji vėduoklė” – knyga, patekusi į visus žinomiausius bestselerių sąrašus.