Ką iš tiesų žinome apie COVID-19? Kiek valdžios priimami griežti sprendimai ir viešai skleidžiama informacija pagrįsti moksliniais tyrimais? O gal dabartinio mūsų elgesio pasekmės yra pavojingesnės už patį virusą?
Pasitelkdami faktus ir tyrimų duomenis mokslininkai, profesoriai Sucharitas Bhakdi ir Karina Reiss analizuoja, ar griežtos apsaugos nuo COVID-19 priemonės, tokios kaip valstybių sienų uždarymas, verslų apribojimas, atstumo tarp žmonių laikymasis ir privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas, yra pagrįstos ir kokių padarinių kai kurios iš jų gali sukelti visuomenei, ekonomikai ir sveikatos apsaugos sistemai.
Autoriai dalykiškai atsako į klausimus: kuo COVID-19 panašus į ankstesnius koronavirusus ir gripą? Ką iš tiesų mums sako susirgimų atvejų ir mirčių skaičiai? Ar vakcinos gamybos lenktynės yra prasmingos?
Knyga kritiškai nušviečia padėtį, pateikia tyrimais grįstą informaciją ir mokslo faktus, kurie padės susidaryti savo nuomonę apie COVID-19 krizę.
Profesorius emeritas, habilituotas medicinos mokslų daktaras Sucharitas Bhakdi yra mikrobiologijos ir infekcinių ligų epidemiologijos specialistas. 22 metus jis vadovavo Mainco Johano Gutenbergo universiteto Medicinos mikrobiologijos ir higienos institutui, gydė pacientus, dėstė specialybės dalykus būsimiems medikams ir užsiėmė moksliniais tyrimais. Yra paskelbęs apie 300 mokslinių darbų imunologijos, bakteriologijos, virusologijos ir širdies ir kraujagyslių ligų temomis. Be daugybės kitų apdovanojimų, Sucharitas Bhakdi yra gavęs Vokietijos valstybinį ordiną.
Profesorė, habilituota gamtos mokslų daktarė Karina Reiss yra Kylio Kristiano Albrechto universiteto Kvinkės tyrimų centro mokslininkė ir dėstytoja. Ji daugiau nei 15 metų dirba biochemijos, infekcinių ligų, citologijos srityse. Jos kvalifikaciją liudija daugiau nei 60 straipsnių specializuotuose tarptautiniuose mokslo žurnaluose. Karinos Reiss mokslinė veikla įvertinta įvairiais apdovanojimais.