Donato Carrisi — Blogio teorija

pagal |

Donato Carrisi — Blogio teorija

Serija: „Mila Vasquez #2“.

 Pagrindinę italų autoriaus Donato Carris trilerio „Blogio teorija“ veikėją Milą Vaskez skaitytojai pirmą kartą sutiko knygoje „Blogio šnabždesys“. Talentinga tyrėja ir toliau ieško atsakymų į klausimą, iš kur atsiranda blogis.

Nepaprasta įtampa, šiurpi atmosfera ir nenuspėjamas siužetas – tikra dovana žanro gerbėjams!

Dingusių žmonių paieškos ekspertė Mila Vaskez aiškinasi žmogžudystę, kurią įvykdė prieš 17 metų prapuolęs asmuo. Išžudęs šeimą ir gyvą palikęs tik jauniausią vaiką, žudikas jam atskleidžia savo tapatybę ir liepia iškviesti policiją. Šis žmogus yra vienas iš daugelio dingusiųjų, kurie kadaise tarsi išnyko nuo žemės paviršiaus. Jokių pėdsakų. Liko tik nežinomybė ir artimųjų neviltis.

Dabar vienas po kito jie grįžta. Grįžta tam, kad įvykdytų kraupius nusikaltimus. Kodėl? Ir kur jie buvo visą tą laiką? Ar blogis pagimdė blogį? Nerasdama atsakymų Mila kreipiasi į prastos reputacijos tyrėją Berišą, besidomintį antropologija bei taikantį jos metodus tardymų metu. Kartu jie neria dar giliau, tačiau tamsaus tyrimo gelmėse, atrodo, atsakymai tik tolsta.

Donato Carris trileris „Blogio teorija“ užvaldo nuo pirmo puslapio. Rašytojo trileriai intelektualūs bei provokuojantys. Permainingas siužetas ir stiprūs veikėjai neleidžia atsitraukti iki pat pabaigos. Kai jau manote, kad viskas aišku, rašytojas jus pribloškia ir atima žadą. Neapleidžia ir realumo jausmas. Rašydamas knygą autorius naudojosi įvairiais šaltiniais, tokiais kaip kriminologijos ir teismo psichiatrijos vadovėliai, taip pat FTB dokumentai apie serijinius žudikus ir smurtinius nusikaltimus.

Donato Carrisi (g. 1973 m.) – italų autorius, režisierius, scenaristas. Rašytojas studijavo teisę ir kriminologiją. Pirmoji knyga apie Milą Vaskez tapo pasauliniu bestseleriu, o taip pat buvo palankiai įvertinta ir Lietuvos skaitytojų ir pelnė penkis tarptautinius apdovanojimus. Donato Carrisi knygos išverstos į daugiau nei trisdešimt kalbų.

Iš italų kalbos vertė Laura Bakšytė

(Visited 21 times, 1 visits today)