Partizanų, ryšininkų, rezistencinės kovos rėmėjų gyvenimai miniatiūrų romane „Neužmirštami Suvalkijos vardai“
Literatūrinės miniatiūros vaizdingai perteikia buvusių partizanų, ryšininkų, rezistencinės kovos rėmėjų gyvenimą, pokario Lietuvos realybę.
Beatodairiška drąsa ir bailumas, ištikimybė laisvės idealams ir išdavystės, rimti apmąstymai ir šelmiška šypsenėlė, tikrumas ir meninė išmonė – visa tai susiję, susipynę, o gal sąmoningai supinta, kad galėtume lyginti ir susivokti. To laiko įvykių autorius nesistengia nei lakuoti, nei menkinti. Jis liudija – jautriai ir kūrybiškai.
„Justino Sajausko miniatiūrų knygoje „Neužmirštami Suvalkijos vardai“ tragiški, kartais ir žiaurūs dalykai išreiškiami lakonišku, netgi minimalistiniu pasakojimu; neretai esmę savitai perteikia ar bent nuspalvina paskutinis sakinys. Stulbina, kad literatūriškai įspūdingiausias kūrinys apie pokario partizanus minimalistinės stilistikos atradimais kai kuo netikėtai artimas klasikinei Rytų poetikai.“ – Laimantas Jonušys
Apie autorių: Justinas Sajauskas gimė 1944 m. Lietuvos pasienio miestelyje Kalvarijoje. 1949 m. kartu su motina, broliais ir seserimi buvo ištremtas į Sibirą, iš kurio grįžo 1957-aisiais. Grįžęs mokėsi Marijampolėje (tuometiniame Kapsuke) ir Vilniuje, kur Universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Šiuo metu gyvena Marijampolėje. Muziejininkas.
1979 m. debiutavo kaip novelistas, 1994 m. išleido apsakymų knygą „Prūs-ja“. Kitos knygos – „Suvalkijos geografija“ (2001), „Užkritę lapai“ (2007), istorinis romanas „Voverė ant vilkų tako“ (2009). Minėtinas apsakymas „1009“ ir 2012 m. kartu su broliu Stanislovu išleistas albumas „Marijampolė: partizaninis karas“.
Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 2001 m.