Niekas taip neatpalaiduoja ir neišlaisvina žmogaus kaip kelionė, išsiveržimas iš senos aplinkos ir naujų vietų magija. Keliaudami ne tik pažįstame pasaulį ir atrandame dar nematytas šalis, bet ir atveriame paslėptas savo sielos vietoves. Pirmą kartą patekusi į svečią šalį, visuomet jaučiu, kaip mano viduje subanguoja ir atgyja nauja erdvė, iki tol buvusi tik balta dėmė neištirtame kontinente.
Didžiosios pasaulio religijos pabrėžia piligriminių kelionių svarbą ir slaptąją prasmę. Pasak išminčių, dieviškumas ir šventumas svetur prasiveržia greičiau, nes kelionėje protas neužimtas bergždžia veikla, kuri šiaip įsiterpia į dieviškąją tėkmę. Žmogui, išdrįsusiam atverti savo gelmes, kiekviena kelionė yra nuostabi ir kupina stebuklų!
Kelionė – tarsi alcheminis virsmas, kai, išoriniams įspūdžiams susiliejus su vidine patirtimi, gimsta visiškai naujas darinys, kurį galima pavadinti ir Filosofiniu akmeniu, ir Jaunystės eliksyru, ir Auksiniu sielos vaiku. Kiekvienas alchemikas gauna būtent tai, ko nusipelnė. Kiekvienas keliauninkas – irgi.
Jurga Ivanauskaitė
Knygoje surinkti Jurgos Ivanauskaitės straipsniai ir esė, skelbti 2001-2002 m. „Lietuvos ryte”, „Lietuvos aide”, „Šiaurės Atėnuose”, „Ievoje” ir „Cosmopolitane” Pirmoje dalyje pateikiami įspūdžiai iš Egipto, Peru ir Venecijos karnavalo, antrojoje – pikantiškos kelionių detalės, o trečioje keliaujama ne po tolimas šalis, o po vidines žmogaus erdves, pradedant tibetiškais pamokymais, kaip tinkamai sapnuoti ir mirti, baigiant angelologijos, mokslo apie angelus, pagrindais.