Knygoje „Vaitkuškis”: grafas Stanislovas Kazimieras Kosakovskis (1837-1905) ir XIX a. mėgėjų fotografija” pristatomas Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje saugomo grafo S. K. Kosakovskio fotografijų archyvo fragmentas.
Publikuojamos nuotraukos padarytos 1894-1905 m., dauguma – Vaitkuškyje. Jose užfiksuotas dvaras, apylinkės ir vietos gyventojai: grafo šeima, tarnai, Vilkmergės apskrities dvarininkai, katalikų dvasininkai, carinės administracijos pareigūnai, lietuvių valstiečiai, žydų amatininkai, čigonai. Tai – kolektyvinis lokalios bendruomenės portretas.
Fotografijas papildančioje studijoje mėgėjiška S. K. Kosakovskio kūryba nagrinėjama kaip paradoksalus ir kartu simptomiškas atvejis. Analizuojama, kaip konservatyvioje didikų aplinkoje taikoma buržuazinės visuomenės mediją keičia tradicionalistinj S. K. Kosakovskio žvilgsnį. Vaitkuškio savininko pomėgis fotografuoti susiejamas su Lietuvos ir Lenkijos aristokratų šeimos istorija, paveikta modernizacijos procesų ir politinių pervartų.