Jolita Skablauskaitė — Sado sindromas

pagal |

Jolita Skablauskaitė — Sado sindromas

Rašytoja ir dailininkė Jolita Skablauskaitė (g. 1950) – savito braižo rašytoja, šešių romanų, kelių apysakų ir apsakymų knygų bei poezijos rinkinio autorė.Jos kūriniuose daug paslaptingų įvykių, vizijų, pojūčių, seksualinių fantazijų. Naujasis romanas „Sado sindromas“ pasakoja dizainerio gyvenimo istoriją.Dizaineris Albanas (Bernardas) – ir pasakotojas, ir visų įvykių judintojas, nes autorė jam patikėjo daug funkcijų: kūrėjo, gundytojo, globėjo, mylimojo, mistiko… Asmeninis gyvenimas prieštaringas ir skandalingas, bet ar jis – nusikaltėlis?

Tai intriguojantis pasakojimas apie paslaptingą žmogaus prigimtį, nenuspėjamus poelgius, kūrybinių ir antgamtinių galių ryšį. Karnavalo spalvomis šviečia moterų galerija: aktorės, menininkės, magės, ištvirkėlės, bomžės.

Meno pasaulis rašytojai gerai pažįstamas ir svarbus (ji pati studijavo rūbų modeliavimą ir menotyrą Vilniaus dailės akademijoje). Nuo 1998 m. atsidėjo kūrybai, rašo knygas ir jas iliustruoja, rengia parodas. Pagal J. Skablauskaitės knygas „Tik šviesūs paukščiai naktyje“ ir „Liūnsargių moteris“ režisierius Algimantas Puipa sukūrė kino filmus „Žuvies diena“ ir „Žaibo nušviesti“.