AUKŠČIAUSIOS KLASĖS KŪRINYS APIE POLITINIUS IDEALUS IR APGAULES.
47-erių Natas, Didžiosios Britanijos slaptosios žvalgybos tarnybos veteranas, įsitikinęs, kad jo kaip žvalgybininko karjera eina į pabaigą. Pagaliau jis namie – Londone. Vis dėlto stebėdama vis didėjančią Maskvos „Centro” grėsmę, Nato vadovybė paskiria jam dar vieną užduotį. Jis turės imtis vadovauti „Prieglobsčiui”, vegetuojančiam Londone įsikūrusiam žvalgybos padaliniui, kuris vienija būrį toli gražu ne geriausios reputacijos ir kvalifikacijos agentų. Vienintelis vilties teikiantis spindulėlis šioje komandoje – jaunoji agentė Florensė, jau spėjusi atkreipti dėmesį į tarnybos Rusijos departamentą ir į vieną su Rusija susijusį Ukrainos oligarchą.
Natas – ne tik žvalgybininkas, bet ir aistringas badmintono žaidėjas. Nuolatinis jo korto priešininkas pirmadienių vakarais – perpus už jį jaunesnis, į savistabą linkęs vienišius Edas. Pastarasis negali pakęsti breksito, Donaldo Trumpo ir savo darbo vienoje iš besielių naujienų agentūrų. Ir iš visų, atrodytų, tam mažiausiai tinkamų žmonių kaip tik Edas paskatins Florensę ir Natą pasukti pražūtingu politinės neapykantos keliu, atvesiančiu juos visus į pinkles.
Romanas „Po priedanga” – neblėstančios įtampos kupinas, niūriu sąmoju žaižaruojantis mūsų gyvenamojo meto portretas, nutapytas vieno didžiųjų mūsų epochos kronikininkų.
John le Carré (Džonas le Karė, tikr. David Cornwell, 1931–2020) – buvęs žvalgybininkas, darbą Didžiosios Britanijos saugumo struktūrose kadaise išmainęs į rašytojo plunksną ir tapęs neginčijamu vadinamojo „šnipų romano” žanro klasiku. Parašė per dvidešimt romanų, kurių nemaža dalis buvo ekranizuoti. Romaną „Po priedanga” į savo geriausių metų knygų sąrašus įtraukė tokie leidiniai kaip „The Times”, „The Guardian”, „The Sunday Times”, „The Times Literary Supplement”, „Daily Mail”, „The Mail on Sunday”, be to, kūrinys pateko ir į geriausiųjų 2019-ųjų kompanijos „Apple” knygų sąrašą.
„Le Carré pateikia puikiai mūsų laikus atspindintį pasakojimą […], tai geriausias britiškojo „šnipų trilerio” pavyzdys, nuo kurio neįmanoma atsitraukti”, – Robert McCrum, „The Observer”.
„Turininga, nuostabiai parašyta knyga, gausi netikėtumų. Sukurti dėmesio vertą pasakojimą reikia ypatingų gabumų, o Le Carré yra šios srities didmeistris”, – Andrew Taylor, „The Spectator”.
„Kandžiai šiuolaikiška […] Kiekviena nauja Le Carré knyga – maloniai vis kitokia, unikaliai prikaustanti dėmesį”, – „The Economist”.
„Aukščiausios klasės kūrinys apie politinius idealus ir apgaules”, – „The Guardian”.