Kapitono Džono Blektorno laivas po siaubingos audros išmetamas prie paslaptingosios viduramžių Japonijos krantų. Laivo įgula išsyk patenka į japonų nelaisvę. Tai šalis, kurioje gyvuoja samurajų garbės kodeksas, o riba tarp gyvenimo ir mirties pernelyg trapi. Pakliuvęs į uždarą, karingą šešioliktojo amžiaus visuomenę, europietis turi įveikti ne tik nežinomą kultūrą, papročius ir kalbą, bet ir derėtis dėl savo gyvybės, tiesos bei laisvės kainos. Kapitonas, blaškomas tarp dviejų pasaulių, kuriems lemta amžiams pasikeisti, patiria netektis, aistrą ir meilę.
Galingas, įtraukiantis romanas, vaizduojantis prašmatnią aplinką ir nepagražintą feodalinės šalies tikrovę, pelnė viso pasaulio kritikų pripažinimą. Jaudinantis, kupinas veiksmo pasakojimas atskleidžia painius istorijos vingius ir ištisą žmogiškų jausmų paletę. Veržlūs vaizdai pakeri detalėmis. Ši serija ne kartą ekranizuota ir įtraukta į visų laikų bestselerių sąrašą.
Jamesas Clavellas – vienas žymiausių XX a. romanistų, gimė Britanijos Karališkojo laivyno karininko šeimoje. Antrojo pasaulinio karo metu buvo paimtas japonų į nelaisvę Singapūre. Kelerius metus praleido garsiajame Čangi kalėjime. Savo patirtį aprašė romanuose. Domėjimasis Azijos kraštais, jos žmonėmis, religija, dorovės principais bei papročiais atsispindėjo autoriaus kūriniuose.
***
„Šiogūnas“ – didinga, egzotiška, kruvina drobė, kurioje regime Šekspyro plunksnos vertas aistras, samurajų garbės kodeksą, charakirį ir sepuką, prozelitiškuosius jėzuitus, nuostabias geišas ir kurtizanes. „Šiogūnui“ neįmanoma atsispirti, jo neįmanoma užmiršti.“ – The Times
„Epinis romanas, nuo kurio užverda kraujas ir širdis ima plakti greičiau, veda keliais, kai žmones valdė laikui nepavaldus galios troškimas. J. Clavellio knyga teisėtai užimą garbingą vietą tarp istorinių pasakojimų klasikos.“ – The New York Times