Ina Aleksaitienė & Aelita Ambrulevičiūtė & kt. — Prie stalo visa Lietuva

pagal |

Ina Aleksaitienė & Aelita Ambrulevičiūtė & kt. — Prie stalo visa Lietuva

„Prie stalo visa Lietuva“ – pirma tokios apimties knyga, plačiai nušviečianti Lietuvos mitybos ir maisto kultūrą nuo seniausių laikų iki šių dienų, pristatanti įvairių Lietuvoje gyvenusių socialinių sluoksnių bei tautų virtuvę.

Verčiant knygos puslapius prieš jus prabėgs ne vienas šimtmetis, suformavęs savitą, daugiasluoksnę, įvairiaspalvę Lietuvos maisto kultūrą: nupūsime dulkes nuo seniausių archeologinių radinių, liudijančių tiesą apie protėvių maistą, atskleisime Lietuvos valdovų ir didikų kasdienybės bei puotų paslaptis, papasakosime, ką valgė vienuoliai, ką veikė mūsų protėviai „karčemose“, kaip vaišinosi miestiečiai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Sužinosime, kaip ir kodėl kito mūsų mityba XIX–XX a., prisiminsime sovietmečio įdomybes, pasmalsausime, ką valgė Lietuvos Respublikos Prezidentai, kiti žymūs žmonės.

„Prie stalo visa Lietuva“ – ssipažinkite su Lietuvos mitybos ir maisto kultūros raida nuo seniausių laikų iki šių dienų, tradicijomis ir unikalia mūsų šalies virtuve!

„Žvelgdami į praeitį savo žvilgsnį dažnai sukoncentruojame į didžius politinius įvykius ir garsias istorines asmenybes – į visa tai, kas galėjo daryti įtaką istorijos raidai. Tačiau mūsų kasdienybė susideda iš daugybės darbų, įpročių ir kitų žmogui privalomų rutinos akcentų, kurie yra ne mažiau įdomūs ir permainingi nei „didieji istorijos pasakojimai“. Maistas ir jo gamyba, mityba ir virtuvės mados yra vienos įdomiausių mūsų kasdienybės detalių, kurių pažinimas yra be galo įdomus ir daug ką pasakantis apie mus pačius.“

Dr. Norbertas Černiauskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas

(Visited 8 times, 1 visits today)