Guedj, Denis – Papūgos teorema

pagal |

Romanas apie matematiką

Denis Guedjas – matematikas, dramaturgas, režisierius, scenaristas, Paryžiaus universiteto mokslo istorijos dėstytojas, 12 mokslinių filmų apie matematiką autorius.

Mūsų laikais nieko nestebina romanai apie filosofiją, religiją, psichologiją ar net pinigus. Bet detektyvinis romanas apie matematiką – visišką priešingybę literato fantazijai ir alogiškumui? Kodėl gi ne? – sako prancūzas Denis Guedijas ir kviečia pasibastyti po matematikos pasaulį, kurį pažįsta kaip savo penkis pirštus ir myli neblėstama meile. Jis pasakoja apie 25 atradimų amžius, keitusius šio mokslo taisykles: Kaip indai (o ne arabai) atrado nulį, kaip anglas Rekordas sugalvojo lygybės ženklą… O pagrindiniai detektyvo veikėjai – aukso ieškotojas ir knygyno savininkas bei papūga Nofutur. Aukso ieškotojas žūva, prieš tai išsiuntęs laišką su neįrodomų teoremų įrodymais. Ši mirtis – žmogžudystė ar savižudybė?

„Smagiai mokytis nebėra tinginio svajonė – Tą galima daryti skaitant „Papūgos teoremą“, „Dvigubas malonumas – skaitai ir mokaisi!“, „Guedjui pavyko sutaikyti matematiką ir literatūrą“, – taip romaną vertina spauda.

(nerekomenduojamas nes yra paveikslėlių ir formulių)

 

(Visited 3 times, 1 visits today)