Mūsų gyvenime ypač svarbų vaidmenį atlieka emocijos. Jomis vadovaujamasi ir kuriant žiniasklaidos antraštes, ir socialiniuose tinkluose, jos tapo kone lemiamu veiksniu pažįstant pasaulį. Tačiau stiprūs jausmai gerokai apsunkina galimybę įžvelgti tikrovę, slypinčią anapus retorikos. „Logikos menas” atskleidžia, kaip matematinė logika leidžia aiškiau viską permatyti ir suprasti, kada mus norima suklaidinti. Tai labai svarbu melagingų naujienų persunktame ir dažnai alogiškame pasaulyje.
Eugenia Cheng pasakoja apie vidinį logikos veikimą ir paaiškina, kodėl alogiškumai yra tokie gyvybiškai svarbūs tam, kaip mes mąstome ir bendraujame. Autorė parodo, kaip, pasitelkiant kartu ir logiką, ir alogiškumą, susivokti aklo prisirišimo, teisuoliškumo ir manipuliacijų kupinoje tikrovėje. Tai įžvalgi, naudinga ir linksma knyga, būtina kiekvienam siekiančiajam aiškiau mąstyti.
Eugenia Cheng – garsi matematikė, Čikagos meno instituto mokslininkė, Šefildo universiteto mokslinės tarybos garbės narė.
Apmaudu, kad šią knygą perskaitys ne kiekvienas, tačiau, pasak Cheng, ji privaloma bent jau tiems, kurie geba pasitelkti atjautą ir logiką siekdami produktyvios diskusijos su to negebančiais oponentais. Šiuo požiūriu matematika galėtų reikšmingai prisidėti kuriant geresnę visuomenę, sėkmingesnius žmonių santykius ir palengvinant tarpusavio supratimą.
Guardian