Daiva Ulbinaitė — Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia G…

pagal |

Daiva Ulbinaitė — Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia G...

„Visą gyvenimą buvau kitokia. Visur. Taip pat ir politikoje“
Dalia Grybauskaitė

Ši knyga – tai dokumentinė portretinė apybraiža apie pirmąją moterį prezidentę Lietuvos istorijoje. Prisiminti politikės valdymo metus kviečia jos patarėja viešųjų ryšių ir komunikacijos klausimais Daiva Ulbinaitė ir jos knyga „Nustokim krūpčiot“.

Iš arti politikos virtuvę mačiusi knygos autorė pateikia kitokį žvilgsnį į Prezidentės politinius sprendimus ir tai, kas ir kaip vyko mūsų valstybės kuluaruose. D. Ulbinaitė aprašo Dalios Grybauskaitės santykį su oligarchais ir teisėsauga, nubrėžia grybauskaitiškos politinės kultūros kartelę ir įrodo, kad Konstitucijos numatytas prezidento galias gali išplėsti asmenybės charizma, valia ir atsakomybė.

Tai ir pasakojimas apie tai, kokia ši moteris buvo kasdieniame gyvenime? Kaip nepasiturinčioje šeimoje gyvenusi mergina savo gabumų ir užsispyrimo dėka tapo viena sėkmingiausių Europos politikių ir pasaulinio kalibro lyderių.

Kodėl ją koneveikė Vladimiras Putinas ir gyrė Donaldas Trumpas? Kodėl atsisakyta šampano su Baraku Obama ir ką Prezidentė galėjo patarti Angelai Merkel? Ką per telefoninius pokalbius aptardavo Dalia Grybauskaitė ir NATO generalinis sekretorius? Kaip Lietuva iš mažos valstybės prie Baltijos jūros tapo lygiaverte europinės politikos žaidėja?

Kokios vadovės asmeninės savybės? Kas išduoda, kad Dalia Grybauskaitė nebeklauso pašnekovo ir kaip suprasti, kad ji susidūrė su sudėtingu sprendimu?

Buvusi žurnalistė Daiva Ulbinaitė 2009-2019 m. ėjo Prezidentės Dalios Grybauskaitės viešųjų ryšių ir komunikacijos patarėjos pareigas, tad turėjo neeilinę galimybę iš arti stebėti sprendimų priėmimo „virtuvę“, šalies vadovės veiklą, lydėti ją susitkimuose ir renginiuose, būti svarbių įvykių ir sprendimų liudininke.

„Nustokim krūpčiot“ – šiuos žodžius savo komandai mėgdavo kartoti Prezidentė. Šie žodžiai tapo bene garsiausiu jos posakiu. Jie atspindi ir gyvenimo bei politikos filosofiją – pasitikėjimą savimi ir pasiryžimą imtis, rodos, neįmanomų darbų. Tai tinkamiausias pavadinimas knygai, kuri apibendrina tai, kas pasiekta per dešimtmetį.

Kadenciją baigiančios vadovės darbus jau įamžino 2019 m. pavasarį pasirodęs filmas „Valstybės paslaptis“, kurį režisavo Donatas Ulvydas, o knyga „Nustokim krūpčiot“ yra tarsi šio pasakojimo tęsinys. Čia pamatysime tikrąją Dalią Grybauskaitę – nevyniojančią žodžių į vatą, kritišką, užsispyrusią, reiklią ir siekiančią aukščiausių standartų valstybės valdymo politikoje.

(Visited 24 times, 1 visits today)