Daiva Povilaitė — Homo office

pagal |

Daiva Povilaitė — Homo office

„Lietuvoje 94 proc. žmonių darbe jaučia įtampą, o 35,5 proc. ši įtampa ypač didelė.”

 

Suicidologijos tyrimų centras, 2019

 

„Homo Office” – ironijos kupinas pasakojimas apie darbą ir vidinius demonus. Personažai ir situacijos sukurti iš autentiškų asmenybių ir žinomų organizacijų. Bėgimas į darbą ir atgal, technologijų diktatas, depresija, priklausomybė nuo kvaišalų ar maisto – riba, už kurios gali laukti tiek pražūtis, tiek išsigelbėjimas. Tai pasakojimas apie klaidas, be teisingų atsakymų.

 

Atrodytų, darbuotojai dabar lengvai derina darbą ir asmeninį gyvenimą, yra gerbiami, tad nei mokyklose, nei universitetuose mūšiams neruošia ir karo technikųnemoko. Visgidirbantys organizacijose žino, kad kovos taktika ir strategija svarbu, o įkalinimui grandinių jau seniai nebereikia. Literatūros žanras leidžia giliaiatverti įmonėspjūvį, ironiškai interpretuoti vadybos teorijas. Autorė rėmėsi dabartinių lyderių ir jų įkurtų įmonių – „Amazon”, „Apple”, „Tesla”, „Senukai” kultūra ir darbo principais.

 

Tai pirmasis romanas apie toksišką darbo aplinką Lietuvoje.

 

Ida (Daiva) Povilaitė – eseistė, novelistė ir publicistė, kultūrinių kelionių gidė, penkiolika metų dirbusi vadove tarptautiniame versle.

 

„Dalis šios knygos skaitytojų tarsi veidrodyje pamatys save ir tas atvaizdas ne visiems bus malonus, bet šitai gali sugrąžinti į realybę iš nuodingų iliuzijų pasaulio. Tikiu, kad šis tikrų minčių perlų ir įžvalgų kupinas kūrinys įneš daugiau sąmoningumo ir prasmės į Lietuvos organizacijų kultūrą.”

 

Darius Pietaris, emocinės kompetencijos ir vadovavimo ekspertas, asmeninio tobulėjimo konsultantas

 

„Knyga apie grobuonis, esančius tarp mūsų ir mumyse, – paslaptingus, budrius ir plėšrius. Tai knyga-kelionė, susitikimas su savimi. Kupina iššūkių ir slaptų kodų, įdomi ir išlaisvinanti. Istorija įsuka kaip verpetas, meistriškai ir taikliai atskleidžia vidinio pasaulio užkaborius.”

 

Sigita Petrovė, psichologė, lektorė

 

„Vidiniai demonai skatina siekti galios, valdžios, „kieto” įvaizdžio. Už tai susimokame – savo laiku, vaiko šypsena, artimųjų meile, padengiam kaštus aukščiausią kaina. Šią knygą perskaičiusi, dar ne kartą prie jos grįšiu.”

 

Eglė Sakalauskienė

 

„Tai apie mus, vadovus – ką kiekvienas esam patyrę, bet apie ką nekalbam. Kokie dažnai esame, bet kokiais nenorėtume būti. Kaip netapti grobuonimi. Kaip su savimi susikalbėti ir susitarti.”

 

Saulė Motiejūnienė