Jeigu priešiškumą mėgini atremti priešiškumu, susidūrimas neišvengiamas. Net ir laimėjęs, vis tiek pralaimi.
– Pone Norrisai, kokia jūsų sėkmės paslaptis?– dažnas klausia manęs.
Aš atsakau, kad jokios paslapties neturiu. Paaiškinu, kad gyvenime galime rinktis du skirtingus kelius – optimizmo arba pesimizmo.
Chuck Norris (Čakas Norisas; tikrasis vardas Carlos Ray Norris) plačiai žinomas visame pasaulyje. JAV veiksmo filmų aktorius, dvikovų meno (tang soo do, karatė, dziudo) propaguotojas ir mokytojas, šešis kartus pasaulio karatė čempionas, galiausiai – garsusis Volkeris, Teksaso reindžeris, – aštuonerius metus rodyto to paties pavadinimo serialo herojus.
Tačiau koks gi šis senamadiškas vertybes ginantis ekrano reindžeris ir interneto superherojus gyvenime? Autobiografijoje, parašytoje drauge su Kenu Abrahamu, Chuckas Norrisas pasakoja apie savo gyvenimo kelionę – su visais laimėjimais ir nesėkmėmis. Faktai netikėti. Nes silpnas ir drovus alkoholiko sūnus, mokykloje skriaustas bendraklasių, regis, niekaip negalėjo tapti žymiuoju Norrisu. Taip negalėjo būti.
Nuo kuklaus neturtingų tėvų vaiko, svajojusio tapti policininku, – iki karatė čempiono, įžymybių mokytojo, prezidento Busho bičiulio. Karšto krikščioniškos pasaulėžiūros propaguotojo, mylinčio gausios šeimos tėvo ir senelio, aktyvaus kovotojo prieš narkotikus ir paramos fondų steigėjo.
Chuckas Norrissas ne tik toks žmogus, apie kurio galią juokauja visas internetas. Jis nuoširdžiai ir jausmingai (kas galėtų pamanyti?) pasakoja apie sunkią gyvenimo pradžią ir Dievo pagalbą, apie atkaklumą ir tikėjimą, atvedusius jį ten, kur kiti tik svajoja patekti. Jo gyvenimas – toks, kokiu galima stebėtis, žavėtis ir mokytis. Nes jis nieko neslepia. Jei gyvenimą, kuris turėjo būti visai kitoks, galėjo susikurti jis – gali kiekvienas.
Tik tam, kad įveiktumėte viską, reikia būti… Chucku Norrisu.